Nantes v Zlatorogu do zanesljive zmage

Celjani so pred domačimi navijači morali priznati premoč gostom iz Francije. Rokometaši Nantesa so slovenske prvake premagali z rezultatom 24-35.

Gostje so tekmo otvorili z zadetkom Minna. Svojo premoč so pokazali že v začetnih minutah tekme, saj so si do 9. minute priigrali prednost petih zadetkov (2-7). Celjani so se jim do 18. minute uspeli približati na tri zadetke (8-11), vendar so gostje v naslednjih minutah še povišali tempo igre in domačinom zbežali na sedem golov prednosti (11-18). Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 14-20.

25-kratni slovenski prvaki so odlično otvorili drugi polčas ter zaostanek znižali na štiri gole (16-20). To gostov iz prestolnice ni zmedlo ampak jim dalo še dodatni zagon, da so v naslednjih minutah ponovno zbežali na sedem golov prednosti (17-24). Skozi sredino drugega polčasa sta si ekipi izmenjavali zadetek za zadetek, v sami končnici pa so si gostje priigrali že deset zadetkov prednosti (23-33). Tekma se je končala z rezultatom 24-35.

V vrstah Celjanov se je pod 9 zadetkov podpisal Aleks Vlah, pri gostih pa je 8 golov dosegel Ayemric Minne.