Napeta končnica, a Grosupeljčani vseeno močnejši

Športna dvorana Sevnica je bila danes prizorišče rokometnega dvoboja med ekipama RK Grosuplje in RK Sevnica. Gostje so dominirali večino časa, vodstvo pa so jim za nekaj časa uspeli ukrasti tudi domači. V drugem polčasu so Grosupeljčani vodili že za 4 gole, potem pa so Sevničani razliko znižali in povečali napetost v ozračju. Kljub možnostim za zmago obeh ekip, se je obračun končal z rezultatom 28:30 za goste.

Prvi polčas so bolje začeli gostje, a so jih domači uspeli dohiteti in nekaj časa narekovali tempo. V 24. minuti se je tehtnica znova prevesila na stran Grosupljanov. Slednji so vodstvo ponovno nekoliko povečali in na odmor odšli z vodstvom razlike treh golov (12 : 15).

Tudi drugi polčas so dominirali gostje, domači pa so se jim s pridom približevali. Kasneje so Grosupeljčani povečali tempo in se od Sevničanov vedno bolj oddaljevali. Kar nekaj časa so uspešno držali razliko 4 golov, ko so domači pričeli z bolj zbrano igro in vzpudbudili dvome o tem, kdo bo zmagovalec tega obračuna (27 : 29). V zadnjih minutah se je napetost le še stopnjevala. Nejc Mrgole je za domačine zadel nov gol in s tem še dodatno povečal pritisk. V 60. minuti še zdaleč ni bilo konec tekme. Gostje so na pobudo Andraža Podvršiča izkoristili minuto odmora. Po vrnitvi na parket je Andrej Yankovskyy z uspešnim strelom potrdil zmago RK Grosupjle. Izid ob koncu srečanja je znaša (28 : 30).

Najboljši strelci so bili Domen Gerjovič (8), Luka Klemenčič (8) in Andrej Yankovskyy (8).