Norveška in Češka v boj za 9. mesto

Na obeh tekmah, ki sta služili kot polfinalni v boju za 9. mesto smo spremljali trdi in zelo izenačeni tekmi. Norvežanke so bile z minimalno razliko boljše od Švicarka, Čehinje pa so na tekmi s kar nekaj menjavanja v vodstvu porazile Slovakinje.

ŠVICA : NORVEŠKA 32:33 (15:17)
Heinzer 10; Skindlo 6

Od začetka smo bili priča izenačeni tekmi, z nekaj menjavanja v vodstvu. Ob koncu 13. minute pa so si Švicarke kot prve priigrale manjšo prednost treh golov (8:5). Do 25. minute so rokometašice Švice držale prednost treh golov, nato pa so Norvežanke rezultat izenačile na 12:12. Norvežanke so končnico prvega polčasa odigrale bolje in tako na odmor odšle s prednostjo dveh golov (15:17). Rokometašice Norveške so s tempom iz prvega vstopile tudi v drugi polčas. V 32. minuti so povedle s štirimi goli prednosti (16:20). A kljub prednosti smo bili še naprej priča izenačeni tekmi. Švicarke so namreč v 40. minuti rezultat izenačile na 23:23. Trda tekma se je nadaljevala in rezultatska krivulja se je ponovno prevesila na stran Švicark. V 48. minuto so povedle z 27:25. In v 55. minuti se je ob rezultat 32:29 že zdelo, da se bodo zmage veselile Švicarke. A Norvežanke so imeli drugačne načrte in po delnem rezultatu 0:4 slavile z 32:33 in se bodo tako danes borile z končno 9. mesto.

ČEŠKA : SLOVAŠKA  29:25 (10:11)
Cholevova 12; Lancz 6

Izjemno izenačen prvi polčas. Prednost ene ali druge ekipe je bila skozi celoten prvi polčas en gol. Edino v 16. minuti so Slovakinje povedle za dva zadetka (4:6). Do konca polčasa pa se je stanje zopet izenačilo in tako sta ekipi na odmor odšli ob razliki enega gola (10:11). Tudi drugi polčas je bil izjemno izenačen. Po uvodnem vodstvu Slovakinj so v 39. minuti pobude na igrišču prevzele Čehinje. Prednost so počasi višale in tako so imele v 48. minuti na svojem računu že pet golov prednosti (21:16). Slovakinje se resno niso več uspele približati in tako se se Čehinje veselile zmage z 29:25.

Čehinje se bodo na tekmi za 9. mesto pomerile z Norvežankami , Slovakinje pa v borbi za 11. mesto čaka obračun s Švicarkami.