Slovenke žal zaključile z domačim prvenstvom

Svoje tekme so igrali tudi v spodnjem delu lestvice. Na sporedu je bila kvalifikacijska tekma v boju za 13. mesto. Nasproti sta si stali reprezentanci Slovenije in Avstrije. Zmagovalka dvoboja se bo danes na tekmi za 13. mesto udarila s Črno goro.

SLOVENIJA : AVSTRIJA  25:27(15:12)
Novak 10; Pandža 13

Slovenke so v tekmo vstopile odločno in po 6. minutah vodile že s štirimi goli prednosti (5:1). Avstrijke se niso predale in v 15. minuti rezultat izenačile na 8:8. Sledil pa je nov nalet rokometašic Slovenije, ki so po delnem rezultatu 5:0 v 23. minuti povedle z 13:8. Do konce prvega polčasa so naše severne sosede rezultat uspele znižat na tri gole (15:12) in tako poskrbele za razburljiv drugi polčas. Po izenačeni prvi polovici drugega polčasa, kjer so Slovenke ohranjale prednost treh oziroma štirih golov so Avstrijke v 47. minuti rezultat ponovno uspele izenačiti na 22:22. Nekaj trenutkov so igralke Avstrije tudi prvič na tekmi tudi povedle. Do konca smo bili priča izenačenemu obračunu v samem zaključku pa so več zbranosti pokazale Avstrijke in na koncu slavile z rezultatom 25:27. S tem so Slovenke že zaključile z domačim evropskim prvenstvom. Od tega so se poslovile brez zmage.