Novomeščanke do nove zmage

V 13. krogu 1. Ženske rokometne lige so v Modri skupini bile boj rokometašice ŽRK Krka Novo Mesto in ŽRD Litija. Dolenjke so že v prvih minutah srečanja kazale premoč. Čeprav so se gostujoče vmes nekoliko približale, so Krčanke hitro pojačale tempo in tekmo zaključile s suvereno zmago.

Domačinke so bile v prvem delu tekme močnejše. Gostujoče so jih počasi dohitevale, a niso uspele dolgo obdržati nizke razlike v golih. Krčanke so prvi polčas dobile z rezultatom 11 : 9. Drugi polčas so Litijanke odločno in se hitro približale na le še gol zaostanka. Z dvema zaporednima zadetkoma Ivone Barkučić so se Dolenjke znova oddaljile (13 : 10). Takrat so domačinke pojačale tempo igre in se hitro oddaljile na 6 zadetkov naskoka. Litijanke so se jim skušale približati, vendar so bile nasprotnice premočne. Srečanje se je zaključilo z rezultatom 21 : 17.