Novomeščanke z dvema točkama iz Celja

Spremljali smo napet dvoboj v Celju, kjer so rokometašice Z’dežele gostile Novomeščanke. Celjanke in Novomeščanke se borijo za najvišja mesta v 1. ženski rokometni ligi.

Tekma v Celju je bila v začetku zelo izenačena. Do prvega najvišjega vodstva z rezultatom 6:3 so prišle Celjanke z zadetkom Anike Strnad. Novomeščanke so jim sledile, a žal neuspešno, saj so Celjanke na odmor odšle s tremi zadetki prednosti (12:9). Tekma se je nadaljevala in 38. minuti je ponovno Anika Strnad poskrbela za zadetek in s tem najvišjo prednost Celjank na tekmi. Krkašice so jim sledile in poskrbele za popoln preobrat  v 55. minuti. Na strani Krke je Erin Novak poskrbela za izenačenje in do konca še trikrat zatresla mrežo. Popoln preobrat v 55. minuti je bil razlog za veselje Novomeščank in osvojitev novih dveh točk.

V domači ekipi sta bili najnatančnejši Anika Strnad in Jasmina Pišek s petimi zadetki, za zmago Krke pa je Erin Novak poskrbela za norih dvanajst zadetkov.

ŽRK Z’DEŽELE : ŽRK KRKA NOVO MESTO 24:27 (12:9)
Strnad (2) in Pišek 5; Novak 12 (2), Barukčić 5.