Velenjčanke do druge zmage v končnici

Včerajšnji dan nam je prinesel dvoboj ženskega rokometnega kluba Ptuj in ženskega rokometnega kluba Velenje. Rokometašice so se med seboj pomerile v dvorani Ljudski vrt. Obe ekipi se borita v končnici od 5. do 8. mesta.

V dvorani Ljudskega vrta je bil zelo izenačen začetek prvega polčasa. V 12. minuti so prvo vodstvo za dva zadetka prevzele Ptujčanke, nato pa je sledilo dolgih pet minut brez zadetka na obeh straneh. Rokometašice Velenja so se vrnile v igro in ob polčasu vodile z rezultatom 12:13. Začetek drugega polčasa se je začel brez večjih presenečenj. Velenjčanke so še naprej vodile in si na koncu tekme zagotovile nov par točk z rezultatom 22:25. Z zmago Velenjčanke tako še vedno ostajajo v boju za 5. mesto.

Za domačo ekipo je devetkrat mrežo zatresla Minea Kolenko, na strani Velenjčank pa je Nastja Ferenc poskrbela za enajst zadetkov.

ŽRK PTUJ : ŽRK VELENJE 22:25 (12:13)
Kolenko 9 (4), Rukelj 4; Ferenc 11 (7), Černivec 5.