O prvem porazu, edinem izenačenju in nordijskem bogu

Le še osem najboljših ekip je ostalo v Ligi Evropa. Včeraj zvečer so bili odigrani prvi krogi 1/4 finala, povratne tekme pa bodo na sporedu prihodnji torek.

Sporting – Montpellier Handball
(18:17) 32:32

Kakšna tekma v Lizboni! Izjemna rokometna predstava v portugalski prestolnici je ponudila dvoboj dveh sijajnih ekip, ki sta se po zadnjem pisku razšli ob neodločen izidu. Vodilna ekipa se je večkrat menjala, 10 minut pred koncem srečanja pa smo bili priča prvemu vodstvu za tri zadetke (30:27), ko je za domače zadel Francisco Tavares. Kmalu za tem so sledile črne minute domačih, saj so Francozi uspeli rezultat celo obrniti na 31:32. Štiri sekunde do konca srečanja je Tavares zadel še svoj drugi zadetek in zaključil odlično tekmo z edinim izenačenjem na četrtfinalnih obračunih Lige Evropa. Portugalski voz sta (ponovno) vlekla brata Martim (7) in Francisco Costa (7), pri Montpellierju pa je 7 zadetkov dosegel Yanis Lenne. Staš Skube se je pri Francozih podpisal pod 4 zadetke.

Fraikin BM Granollers – SG Flensburg Handewitt
(14:17) 30:31

Pričakovala se je zmaga Nemcev, ki smo jo tudi dobili. A tekma še zdaleč ni odločena. Španci so si v zadnjih štirih minutah, z delnim izidom 4:1, zagotovili boljše izhodišče za povratno tekmo na skrajnem severu Nemčije. Srečanje je bolje otvorilo špansko moštvo, ekipa Maika Machulle pa je v 10. minuti zvišala prestavo, prvič povedla (7:8) in ni dopustila popolnega preobrata. Domači so rezultat še nekajkrat izenačili, a jim do vodstva ni uspelo priti. Najboljši strelec tekme je bil Emil Jakobsen z 8 zadetki, 6 sta jih pri domačih dosegla Antonio Robledo in Esteban Munoz. Nemci so bili boljši tudi zaradi odličnega Kevina Mollerja, ki je zbral 16 obramb. Španski duet jih je skupaj nabral 10.

Frisch Auf Göppingen – Nexe Našice
(15:9) 32:23

Od vseh četrtfinalnih obračunov je Goppingen naredil največji korak proti uvrstitvi med najboljše štiri ekipe. V domači EWS-Areni so pred približno 4200 navijači povsem nadigrali četo Branka Tamšeta. Hrvaški predstavniki so v 11. minuti še vodili z rezultatom 3:5, od tu naprej pa je šlo vse narobe za ekipo iz Našic. V nemških vratih je Daniela Rebmanna, ki ni zaustavil nobenega strela, menjal Marin Šego. Hrvaški reprezentant v vratih Goppingena je postal prava mora za goste, zaustavil je kar 10 (53%) strelov do konca prvega polčasa, Kuzmanović in Radovanović pa le po enega. Pri Nemcih sta mrežo sedemkrat zatresla Marcel Schiller in Kevin Gulliksen, Jaka Malus je bil uspešen štirikrat, Blagotinšek pa enkrat. Za hrvaške podprvake je 7 golov dosegel Janko Kević, Andraž Velkavrh je prispeval en zadetek.

Kadetten Schaffhausen – Füchse Berlin
(19:18) 37:33

V zelo napetem prvem polčasu je Švicarjem uspel preobrat po zaostanku 7:10. Zahvalijo se lahko predvsem izjemnemu islandskemu krilašu Odinnu Thoru Rikhardssonu, ki je do polčasa dosegel že 8 zadetkov ter ustavil rezultat prvega polčasa pri 19:18. Kvalitetna tekma se je nadaljevala v drugem delu, Lisicam pa je s tremi zaporednimi zadetki uspelo izenačiti na 28:28 v 45. minuti. Švicarji so imeli v napadu izjemnega Islandca, v obrambi pa odličnega hrvaškega vratarja. Kristian Pilipović je zbral 16 obramb, 9 v drugem polčasu ter z njimi v pomembnih trenutkih paral živce nemški vrsti. Po zadnjem izenačenju je sledil pobeg domačinov, ki so tekmo zaključili z zmago in dobro popotnico za revanšo v nemški prestolnici. Zvezda večera, Odinn Thor Rikhardsson je zadel 15 golov od 16 poskusov, na drugi strani jih je 7 dosegel Lasse Andersson. Berlinčani so doživeli svoj prvi poraz v tem tekmovanju.