Ormožani do točke v Rdeči dvorani

Velenjčani in Ormožani so v torek, 11. aprila odigrali zaostalo tekmo 19. kroga Lige NLB. Po borbenih šestdesetih minutah sta si ekipi morali točke razdeliti (28:28).

Rokometaši Gorenja Velenja so tekmo dobro odprli in po zadetku Tilna Sokoliča v trinajsti minuti povedli za pet (10:5). Nezbrane minute Velenjčanov in slabšo realizacijo so gostje dobro izkoristili in po seriji 8:3 rezultat izenačili. Miha Kolmančič je v sedemindvajseti minuti tekme poskrbel za prvo vodstvo Ormožanov. Ose so v zadnji minuti prvega polčasa rezultat izenačile in ekipi sta na odmor odšli pri rezultatu 16:16.

Gostje so dober ritem igre iz prvega polčasa ohranili tudi v drugem. Celotni polčas so narekovali tempo Velenjčanom in v sedeminštirideseti minuti po zadetku Nika Ćirovića povedli za tri (20:23). V nadaljevanju pa so lahko gledalci v Rdeči dvorani spremljali infarktno končnico. Ose so se po zadetku Tilna Sokoliča minuto pred koncem tekme uspeli približati na zadetek zaostanka. Žogo je prestregel Enej Slatinek Jovičić, a mu rezultata v protinapadu ni uspelo izenačiti. Obramba Emirja Taletovića in osmi zadetek Tilna Sokoliča, deset sekund pred koncem sta domačo ekipo pripeljala do izenačenja. Ormožani so po dosojeni sedemmetrovki v zadnji sekundi tekme imeli priložnost slaviti, a jim je zmago z obrambo preprečil  Emir Taletović. Ekipi sta si v 19. krogu Lige NLB po rezultatu 28:28 točki razdelili.

Najboljši strelec Gorenja Velenja je bil z osmimi zadetki Tilen Sokolič, s petimi sta mu sledila Peter Šiško in Urban Pipp. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Tilen Kosi (8), Nik Čirović jih je dodal 6.

Ormožani bodo v soboto gostili Dobovo, Velenjčani pa bodo 22. krog odigrali šele v mesecu maju, ko bodo doma pričakali Slovan.

Peter Šiško, rokometaš RK Gorenje Velenje: ˝Tekmo smo dobro odprli, uspeli smo narediti manjšo razliko, ampak je nato spet sledil padec. Našo slabšo igro je ekipa Ormoža uspela izkoristiti. Mi smo danes zgrešili preveč čistih strelov, kar je privedlo do tega, da smo goste večji del tekme lovili. Na koncu nam je rezultat uspelo izenačiti, za zmago pa nam je malo zmanjkalo.˝

Tilen Kosi, rokometaš RK Jeruzalem Ormož: ˝Po tekmi imamo malo grenak priokus, saj smo na koncu zapravili sedemmetrovko za zmago. Smo pa zelo veseli velike in pomembne točke. Po uvodnem zaostanku za pet zadetkov smo se zbrali, strnili obrambo ter odigrali tako kot smo si želeli. Mislim, da smo si danes točko zaslužili z dobro igro v drugem polčasu.˝