Ormožani poraženi na gostovanju v Švici

Ormožani so v Aarau gostovali pri HSC Suhr Aarau na tekmi tretjega kroga pokala EHF. V napolnjeni dvorani švicarskega kluba je RK Jeruzalem Ormož podpiralo tudi približno 50 navijačev. Povratna tekma bo na sporedu v soboto 4. decembra.

Tekma se je začela po željah gostov iz Ormoža, ki so po golu domačinov hitro zadeli tri gole in povedli z rezultatom 3 proti 1. Sledilo je obdobje švicarske ekipe, ki je rezultat hitro obrnila na 5:3 in tako pokazala, da so bile prve minute le spodrsljaj. Vseeno se Ormožani niso predali in odgovorili s svojimi štirimi goli ter povedli z golom prednosti. Do zadnjih minut prvega polčasa sta si ekipi izmenjavali zadetke, ko so rokometaši slovenskega prvoligaša ponovno odgovorili s tremi zaporednimi goli in na premor odšli z dvema goloma prednosti ob rezultatu 13:15.

Drugi polčas se je začel precej slabo za Ormožane, saj so domačini hitro izenačili po sedemmetrovki. Rezultat je bil nazadnje izenačen prav tu, ob 15 proti 15. Sledilo je dolgo obdobje Švicarjev, ki so vladali do konca in kmalu vodili že za šest golov prednosti. Ob rezultatu 25:19 je Ormož zadel dvakrat zapored in zaostanek znižal na štiri gole, a več ni uspelo. Domačini so na ramenih navijačev tekmo pripeljali do konca, a ne preden je Ormožanom uspelo doseči dva hitra gola ob koncu tekme za končni rezultat 31:27.

Končni rezultat: HCS Suhr Aarau : RK Jeruzalem Ormož – 31:27