Ormožani v domači dvorani do zmage nad Šmarčani

Danes je bila v dvorani na Hardeku v Ormožu odigrana tekma 12. kroga lige NLB med Ormožani in Šmarčani. Tekmo so z rezultatom 31-28 dobili domačini, ki so se po zmagi zavihteli na 9. mesto lige NLB.

Tekmo so odlično začeli domačini, ki so hitro prišli do vodstva s 3-0. V 4. minuti je Andraž Justin dosegel prvi zadetek za goste in znižal na 3-1. Ormožani so si v 11. minuti priigrali že 4 zadetke prednosti, ko so preko Tea Šuleka povedli 10-6. Gostje so v 20. minuti zaostajali že s petimi zadetki in jasno je bilo, da bodo na Hardeku težko prišli do točk. Prvi polčas se je končal prav s prednostjo petih zadetkov Ormoža(18-13). Domačim so uspevale lepe napadalne akcije, gostje pa so sicer poizkušali s hitro igro ampak v obrambi storili preveč napak, da bi bil rezultat bolj tesen.

Že v 32. minuti je moral predčasno pod prho domači igralec Teo Šulek, ki je prejel rdeči karton. To je domačine še bolj podžgalo, saj so v 35. minuti vodili že z osmimi zadetki prednosti, kar je bila tudi največja prednost Ormoža na današnji tekmi. Nato so se zbrali tudi Šmarčani, ki so dosegli nekaj lahkih in hitrih zadetkov in se približali na le 3 zadetke zaostanka, ko je v 51. minuti zadel razpoloženi Justin. Gostje so s svojo borbenostjo in hitro igro tekmo spet naredili zanimivo, toda Ormožani se niso dali in so vnovčili nekoliko bolj izkušeno in uigrano moštvo. Končni rezultat 31-28 je v 60. minuti postavil Andraž Justin.

RK JERUZALEM ORMOŽ : RD ŠMARTNO 31:28(18-13) Krabonja 8, Žuran 6; Justin 11, Cirar 6