Velenjčani v Ljubljani niso dopustili presenečenja

V 12. krogu Lige NLB je v Ljubljani gostovala ekipa RK Gorenje Velenje. Velenjčani po težkem tednu in porazu na derbiju proti Celju in v Evropi proti Savehofu iščejo vrnitev na zmagovalna pota. Pred Ljubljančani pa nova težka naloga, a če bi prikazali takšno igro kot so je v prejšnjem krogu v Trebnjem bi se lahko zoperstavili tudi veliko bolj renomiranemu tekmecu.

Po prvih 10. dokaj izenačenih minutah so v 11. minuti gostje povedli s štirimi goli prednosti (3:7). Velenjčani, ki so danes delovali izjemno motivirano so na začetku 14. minuta povedli s petimi zadetki prednosti in tako domačega stratega Bojana Čotarja prisilili v minuto odmora. A Ljubljančanom, ki so v prvem polčasu enostavno storili preveč tehničnih napak tudi to ni pomagalo. Za nameček pa so  imeli gostje iz Šaleške doline v vratih še izjemno razpoloženega Emirja Taletovića. V 22. minuti je po zadetku Petra Šiška, ki je preteklo sezono prvoligaške izkušnje nabiral prav v Ljubljani, povedli s šestimi goli prednosti (6:12). Velenjčani pa se pri tem niso ustavili in so si do konca prvih 30. minuti priigrali prednost osmih golov (9:17).

Po prihodu iz slačilnice se je zdelo, da bi se Ljubljančani lahko približali in poskrbeli za napeto nadaljevanje srečanja. A Velenjčani so imeli drugačne načrte. Po sicer nekaj izenačenih minutah so gostje v 43. minuti povedli z devetimi zadetki prednosti (16:27). Z minuto odmora je znova odreagiral domači trener Bojan Čotar. A Ljubljančani enostavno nocoj niso našli svoje igre. V 45. minuti so Velenjčani vodili že z enajstimi goli prednosti (17:28) in vprašanje je bilo le še s kakšno razliko bodo slavili ob koncu srečanja. Gostje so nadzorovali potek srečanja in se tako na koncu veselili zmage z enajstimi goli naskoka (26:37). A to ni bila najvišja njihova, saj so vodili tudi že z dvanajstimi goli prednosti  (24:36).

Strelsko sta bila najbolj razpoložena, pri domačih Jure Lukman ter pri gostih Kenan Pajt, ki sta izstopala s po dvanajstimi zadetki.