Strelski mrk v Ribnici usoden za zasedbo SVIŠ-a

Gostje Iz Ivančne gorice so dobršen del srečanja uspešno parirali favoriziranim Ribničanom, usoden pa je bil strelski mrk sredi drugega polčasa, ki so ga domači izkoristili, za na koncu zanesljivo zmago.

Prvi gol na srečanju so zadeli rokometaši Ivančne, nato pa so po zgodnjem strelskem izpadu Božidarja Simića Ribničani hitro povedli s 4:2. Lep čas so se gostje vrteli okoli minimalnega zaostanka, v 15. minuti pa je na 7:7 le izenačil Jan Bevec. Toda domača zasedba je nemudoma odgovorila z novo serijo 3:0 in v prvem polčasu največ vodila s 13:9. Do prve sirene je SVIŠ razliko uspel znižati na ujemljivih 15:13.

V nadaljevanju so gostje prijeli v obrambi, kar je rezultiralo v hitre protinapade, po katerih so v 34. minuti znova prešli v vodstvo s 16:17. Koncentracija jim ni padla in z domačimi favoriti so si dobrih deset minut izmenjavali zadetke in pri tem držali minimalno prednost. Za novo izenačenje na 19:19 je v 41. minuti poskrbel Blaž Nosan, od tu pa je za goste sledil polom. Več kot deset minut niso uspeli izpeljati uspešnega napada, v tem času pa so rokometaši Ribnice pobegnili na zajetnih 24:19. Serijo je sicer prekinil Robert Tekavec, a domačega naleta se ni dalo več zaustaviti. Do konca srečanja so Ribničani uspeli vzeti suvereno zmago z 31:25.