Oslabljene Hrvatice poražene, Brazilke zanesljivo prve v skupini G

Hrvatice vnovič poražene, tokrat jim je nasproti stala korona

Tretji tekmovalni dan v skupini G je prinesel odločilne dvoboje. Hrvatice bi se z zmago nad Japonkami zavihtele na drugo mesto skupine in pustile Japonke za seboj. Pred tekmo je postalo jasno, da bo ta naloga zelo težko, prav tako se je porušil tudi načrt hrvaške reprezentance. Zaradi pozitivnih testov na koronavirus, so ostale brez Ćamile Mičijević, Dore Krsnik in Ivane Dežić. Tekma med Brazilijo in Paragvajem je bila praktično odločena, še preden se je začela.

Hrvaška : Japonska – 26:28

Hrvatice so hitro povedle, a zdržale le nekaj minut. Prelomilo se je že pri rezultat 2:2, ko so Japonke pričele s svojim vodstvom. Vse do rezultata 10:10 so Japonke vodile za en ali dva zadetka. Zgodba se je nato nadaljevala do sodnikovega piska pri točki 30. minute. Ekipi sta odšli v drugi polčas izenačeni pri štirinajst golih. Drugi polčas se je začel po željah naših južnih sosed, saj so hitro povedle za dva gole. Po tem, ko so Japonke izenačile na pri rezultatu 19:19, so Hrvatice stvari vzele v svoje roke. Trije zaporedni goli in vodstvo z 22:19. Ti trije goli žal niso držali dolgo, saj so Japonke za konec pritisnile. Izenečano je bilo pri 24:24, sledil pa je niz 5 proti 2 s strani Japonk, ki so zmagale in se veselile novih dveh točk.

Hrvatice se bodo v drugi skupini nadaljevanja najprej pomerile z Argentinkami, nato z domačimi Špankami in Avstrijkami.

Brazilija : Paragvaj – 33:19

Druga tekma v skupini se je razpletla po pričakovanjih, saj so Brazilke povozile rokometašice Paragvaja. Tekme je bila odločena že v prvem polčasu, ki so ga Brazilke dobile z rezultatom 20:7. V drugem polčasu so zmagale za le en zadetek, a je bila sproščena igra povsem dovolj za zmago proti Paragvajkam. Tekme se je končala z rezultatom 33:19.