Pokal Slovenije – tekma polna preobratov: drugoligaš nadigral prvobeligaša

Včeraj smo v Cerkljah spremljali prvo tekmo 1/16 finala pokala Slovenije. Med seboj sta se pomerili domača ekipa Cerkelj-Radovljice, ki v letošnji sezoni nastopa v 2. DRL, po 6 odigranih tekmah zaseda 2. mesto in so še brez izgubljene točke, medtem ko so gostje iz Škofljice po 10 odigranih krogih na 9. mestu 1. B DRL.

Tekmo so bolje odprli gostje, ki so povedli s 4:0 in zdelo se je, da domačini ne bodo mogli pripraviti presenečenja in premagati višjeligaša, a se igralci Cerkelj-Radovljice s tem niso strinjali. Že v 19. minuti so povedli z 2 zadetkoma prednosti (9:7) in do konca polčasa prednost še povečali na +3 (16:13).

Drugi polčas so bolje odprli domačini, ki so s tremi zaporednimi goli svojo prednost še povišali (19:13). Nato pa so se prebudili tudi igralci Škofljice, ki so do 47. minute pripravili preobrat in povedli za gol (22:23).

Preobrat po preobratu

Domači so bili odločeni zmagati tekmo in so po nekaj črnih minutah znova prevzeli vajeti tekme ter na krilih Bena Kamenšaka, ki je zadel 9 zadetkov (v zadnjih 13 minutah 6 zadetkov), pripravili presenečenje in izločili ŠD Škofljica Pekarna Pečjak iz pokalnega tekmovanja ter se uvrstili v 1/8 finala. Končni izid je bil 31:29.

Naslednji krog pokalnega tekmovanja (1/8 finala) bo predvidoma odigran v sredo, 19. 12. 2018. Pari 1/8 finala bodo znani po vseh odigranih tekmah 1/6 finala.

RK Radovljica-Cerklje – ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 31:29 (16:13)

RK Radovljica-Cerklje: Letonja, Kovač, Miščevič; Ferjan, Stare 4, Debelak 7, Mirčevski, Fajon 2, Križaj 7, Šilc, Kovač, Zima-Golmajer, Kamenšak 9, Matičič, Valjavec, Sovinc, Muršec 2

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Lipužič, Štavar; Nered 1, Pangerc 6, Štubler, Regner 2, Cingesar 1, Kljun 2, Zgonec, Svečko 3, Vidmar 3, Marolt 4, Krese 6, Podmenik 1, Janželj; Trener: Gregor Cvijič.