Poplava zadetkov v Grosupljem

RK Grosuplje – RK Slovenj Gradec 31:43 (20:23)
Kučič 7, Klemenčič 4; Štrumpfl 12, Cvetko 7

Dvorana Brinje je gostila dvoboj prvega kroga slovenskega pokala med Grosupljem in Slovenj Gradcem. Domačini so v prvem delu dajali dober odpor, a vendarle so se napredovanja na koncu zanesljivo veselili Korošci.

Na samem uvodu v obračun smo ves čas spremljali izenačen dvoboj, kjer sta se ekipi izmenjavali pri doseganju zadetkov. Šele v 10. minuti so favorizirani gostje prvič na tekmi povedli (8:9).

Tik pred odmorom so Korošci uspeli napraviti najvišjo prednost prvega polčasa (17:20), ki se je nato končal z rezultatom 20:23.

V drugem delu igre so se gostje le uspeli nekoliko bolje postaviti v obrambi in tako ušli na varno prednost, ki so jo nato do konca obračuna le še stopnjevali. Proti koncu srečanja se je zdelo, da so moči domačinom povsem pošle in prednost je narasla na visokih 11 zadetkov razlike (29:40). Korošci so tako dvoboj mirno pripeljali do konca in slavili z 31:43.