Poročila tekem 8. kroga Lige prvakov

PSG je v gosteh s 35:40 nadigral danski GOG.  Parižani so bili boljši nasprotnik skozi večino tekme. Na odmor so Parižani odšli s tremi goli prednosti 19:22. Domačini so kmalu po začetku drugega polčasa sicer prišli na zaostanek le enega zadetka, a je temu sledil vnovičen pobeg Francozov. Francoski prvaki so v zaključku vodili že za 7 zadetkov, a so na koncu Danci znižali zaostanek na 35:40. Morten Olsen je za domače dosegel kar 12 zadetkov, 5 domačinov je zadelo še po štirikrat. Pri gostih je največ golov zabil poljski krožni igralec Kamil Syprzak (12), latvijski orjak Dainis Krištopāns je nasprotnikovo mrežo zatresel sedemkrat.

Igralci Zagreba so na domačem parketu prišli do šokantne zmage nad prvouvrščenim Veszpremom. V Areni Zagreb smo spremljali napet prvi polčas, kjer so domačini sicer večino časa vodili, a popustili v zadnjih minutah. Srečanje so Zagrebčani začeli odlično. Vodili so 5:2, a je najboljša ekipa skupine A hitro naredila povratek v tekmo. Ekipi sta bili precej izenačeni vse do 19. minute, ko so Madžari naredili delni izid 2:6 in na odmor odšli z rezultatom 12:14. V drugem polčasu smo vse do 45. minute spremljali zelo napeto tekmo. Zadnjih 15 minut pa so Zagrebčani zaigrali kot prerojeni. Do 56. minute jim je uspelo napravit delni izid 8:1 in s tem določit zmagovalca obračuna. Tekma se je zaključila z rezultatom 29:26. Poraz je Madžare prestavil na drugo mesto skupine A Lige prvakov – za točko so jih prehiteli Parižani. Andreas Nilsson in Yahia Omar sta za goste dosegla po 7 zadetkov, Karpo Sirotić je bil najboljši hrvaški strelec s 6 zadetki.Gašper Marguč in Aleks Kavčič sta ostala brez zadetka. Najboljši posameznik tekme je vsekakor bil zagrebški vratar Dino Slavić, ki je ubranil 14 od 37 strelov.

Podrobnejše poročilo o tekmi tedna med Barcelono in Kielom si lahko preberete tukaj. Na tekmi je blestel Domen Makuc.

Spektakel v Elverumu! Domačini so proti polsjkim Kielcam prikazali svojo najboljšo predstavo v Ligi prvakov, a vseeno ostali za gol prekratki. Celoten prvi polčas je bil v znamenju igre gol za gol. V vratih Poljakov je blestel Andreas Wolff, ki je bil največji trn v peti domačinom. Že do polčasa je zbral 12 obramb. V začetku drugega polčasa so pobudo prevzeli gostje. Poljski prvaki so si do 40. minute prišli do prednosti 4 zadetkov 16:20. Sledile so minute Norvežanov. Po petih zaporednih zadetkih so prišli do vodstva 21:20. Dobili smo napeto končnico. V 56. minuti je bil rezultat izenačen na 26:26. V končnici domačinom ni več uspelo zadeti, 50 sekund pred koncem tekme pa je odločilni in zadnji zadetek dosegel Alex Dujshebaev. Dujshebaev se je ustavil pri 6 zadetkih, za domačine je petkrat zadel Uroš Borzaš, petkrat od 11 poskusov je bil uspešen Tobias Grondahl. Andreas Wolff je zbral kar 19 obramb pri neverjetnih 42% ubranjenih strelov.

Kako so se odrezali Celjani na tekmi povratni tekmi proti Szegedu, pa si lahko preberete tukaj

Danes so na sporedu še tri tekme osmega kroga Lige prvakov.

Wisła Płock SSA : Dinamo București (ob 18:45)

FC Porto : SC Magdeburg (ob 20:45)

HBC Nantes : Aalborg (ob 20:45)