Poročila zadnjih tekem, pari in datumi PLAY OFF obračunov!

Po vsega odigranih 112 tekmah Lige prvakov smo končno dobili pare osmine finala in štiri ekipe, ki se bodo tekmovanju pridružile v četrt finalu. Kakšni so bili možni razpleti in katere zmage so/bi bile najpomembnejše si lahko preberete tukaj.

V skupini A bosta prvi del izločilnih bojev preskočila PSG in Magdeburg.

Veszprem je bil po polovici igralnega časa v Parizu na pragu velikega skalpa, rezultat je namreč kazal 19:24 v korist Madžarov. A je pariški zvezdniški zasedbi uspelo zrežirati neverjeten preobrat in končati skupinski del tekmovanja z le dvema porazoma. Za goste je osemkrat zadel Dragan Pechmalbec, sedemkrat je bil uspešen Rasmus Lauge. Pri Francozih sta bila najefektivnejša Elohim Prandi s sedmimi in Dominik Mathe s šestimi zadetki.

Danski GOG je Zagrebu zadal še četrti zaporedni poraz v Ligi prvakov (33:29). To se je kasneje izkazalo za usodno za hrvaške prvake, saj je Wisla Plock v dramatičnem zaključku prišla do zmage 28:27 nad Portom in si s tem zagotovila zadnje (6.) mesto, ki je še peljalo v osmino finala. Pri Zagrebu je bil najuspešnejši posameznik ponovno Timur Dibirov z osmimi goli, za Dance je petkrat zabil Simon Pytlick. Aleks Kavčič se je pri Hrvatih podpisal pod en zadetek, Nejc Cehte pa pod dva pri Dancih.

Na tekmi med Wislo Plock in Portom je v prvem polčasu bolje kazalo poljskim gostom (13:15). V začetku drugega dela srečanja pa so portugalski prvaki zaigrali bolje in hitro povedli. Povišali so vodstvo na +3, a ga kmalu zapravili. V 54. minuti je bil rezultat poravnan na 24, sledila pa je boljša končnica poljskih podprvakov, ki so si z zmago (in porazom Zagreba) zagotovili mesto med najboljših 16.

Magdeburg je v domači dvorani za las ušel čudežnemu preobratu Dinama. V 52. minuti je čas tekel v prid Nemcem, ko so vodili z rezultatom 33:29. Sledil pa je strelski mrk nemških prvakov in rezultatski priključek igralcev Bukarešte. Po izenačenju na 33 je zadnji končni rezultat postavil najboljši strelec srečanja, Tim Hornke (10). Marko Bezjak je bil uspešen ob svojem edinem strelu na vrata.

V skupini B sta se neposredno med najboljših 8 uvrstila Barcelona in Kielce.

Kot edina neporažena ekipa celotnega tekmovanje se je Barcelona že predčasno priborila mesto med najboljšimi osmimi ekipami. Na spektaklu v Kielcah je slavila po dramatičnem zaključku z 31:32. Pri domačih je največ (8) golov dosegel  Arkadiusz Moryto, pri Kataloncih pa jih je 6 v mrežo pospravil Timothey N’Guessan. Pri Špancih je tri zadetke še dodal Blaž Janc, Domen Makuc pa enega manj.

Elverum je doma prišel do presenetljivega remija proti Kielu. To je Nemce postavilo na četrto mesto skupine B (za Nantes). Rezultat je skozi celotno tekmo nihal, na koncu pa sta se obe ekipi ustavili na 26. Miha Zarabec je pri Nemcih dosegel 2 zadetka.

Dan prej smo v Pick Areni spremljali še en napet obračun, ki se je zaključil z delitvijo točk. Francoski Nantes je prvi polčas dobil z rezultatom 13:15, razliko celo povečal na +4 v 47. minuti, a so jih domačini v 53. minuti znova ujeli. Sledila je igra gol za gol in napeta končnica ni ponudila zmagovalca. Pri Madžarih sta največ golov dosegla Miklos Rosta (7) in Borut Mačkovšek (5). Na francoski strani jih je prav tako 5 dosegel Pedro Portela. Pri francoskih podprvakih je 4 zadetke prispeval Rok Ovniček, pri madžarskih pa enega Dean Bombač (ki je zbral tudi največ asistenc na tekmi).

Celjani so svojo evropsko pot sklenili s porazom 31:34 proti Aalborgu, a so ob tem prikazali suvereno igro in še enkrat več nakazali, da se lahko enakovredno kosajo s finančno veliko močnejšimi od sebe. Poročilo tekme si lahko preberete tukaj

Prvi krog izločilnih tekem se bo odigral 22. in 23. marca, povratne tekme pa bodo 29. in 30. marca. Prve četrtfinalne tekme so predvidene za 10. in 11. maj, povratne pa za 17. in 18. maj. TuckScout24 EHF FINAL4 bo odigran 17. in 18. junija v Lanxess Areni v Kölnu.