Presenetljivo visoka zmaga Velike Nedelja nad Metliko

Prva tekma 20. kroga v 2. DRL je bila v petek v Veliki Nedelji. Ekipa Velike Nedelje, ki pred dvema tednoma ni odpotovala v Ajdovščino zaradi premajhnega števila igralcev (tudi tokrat so v domači dvorani nastopili samo z 11. igralci), je presenetljivo visoko premagala ekipo Metlike z rezultatom 35:23 (21:11).

Večino dela proti ekipi Metlike, ki je prispela v Veliko Nedeljo samo s sedmimi igralci in dvema vratarjema, so opravili že v prvem polčasu. Če je še prvih 9 minut bila tekma izenačena (6:6), so igralci Velike Nedelje med 10. in 17. minuto naredili delni izid 5:0 in povedli 11:6. Do konca prvega polčasa so zadeli še 10-krat, medtem ko gostje samo 5-krat. Končni izid prvega polčasa je bil 21:11.

V drugem polčasu so gledalci gledali bolj izenačeno tekmo, a se je prednost cel drugi polčas gibala okrog 10 zadetkov. Domača ekipa je v zadnjih devetih minutah naredila delni izid 3:0 in svojo prednost še povečala na končnih 35:23.

Pri domačih so se razen vratarjev prav vsi igralci vpisali med strelce. Najboljši strelci so bili Zorec in Bombek pri domačih in Krajačič pri gostih.

Velika Nedelja se je z zmago priključila trem ekipam med 7. in 10. mestom, ki imajo 12 točk, medtem ko je Metlika na 5. mestu in ima do konca prvenstva samo še eno tekmo.