Pričakovani zmagi Gorišnice in Alplesa

Gorišnica doma in Železniki v gosteh sta po pričakovanjih zmagali na zadnji tekmi sezone.

Rokometaši Gorišnice so tekmo dobro začeli in v 8. minuti povedli z 4:2. Tri minute kasneje so gostje izenačili na 4 . Sledilo je obdobje izenačene igre, kjer je Žunič – najboljši strelec prvenstva – držal korak z domačo ekipo. Dosegel je 5 zaporednih zadetkov. Pet minut pred koncem prvega polčasa so domači povedli za 3 (13:10). Gostje so z dvema zadnjima zadetkoma v prvem polčasu znižali izid na 15:14.

V drugem polčasu do domači začeli silovito in v prvih sedmih minutah drugega polčasa naredili delni izid 5:0. Svojo prednost so v drugem polčasu počasi poviševali in v 49. minuti vodili že za 7 (26:18). Do konca srečanja je gostujoči igralec Kolbl dosegel 5 zadnjih zadetkov za goste in držal razliko 6, 7 zadetkov. Po zadnjih treh zadetkih domačih je bil končni izid 33:24.

Rokometaši Gorišnice so na koncu prvenstva zasedli 7. mesto s sedmimi zmagami, dvema neodločenima izidoma in 11 porazi, medtem ko so igralci Radgone že nekaj časa na zadnjem mestu. Sezono so končali s tremi zmagami in 17 porazi.

ŽELEZNIKI UPRAVIČILI VLOGO FAVORITA

Alples je bil glede na lestvico absolutni favorit za zmago v Veliki Nedelji. S tem se domači igralci, ki so sezono želeli zaključiti z zmago niso strinjali in so v prvem polčasu igrali zelo dobro.

Prvič so povedli z rezultatom 5:4 v 17. minuti, nato pa v 24. minuti za 2 zadetka (8:6). Štiri minute pred koncem prvega polčasa so domači prišli do najvišje prednosti v prvem polčasu – 10:7. Do konca prvega polčasa so gostje znižali zaostanek za gol. Rezultat polčasa je bil 11:9 za domače.

V začetku drugega polčasa je najboljši strelec srečanja Korošec sam potegnil voz in s tremi zaporednimi zadetki povedel Alpes v vodstvo z 11:12. Sledilo je obdobje izenačene igre “gol za gol”, ko so gostje med 45. in 54. minuto naredili delni izid 0:6 in povedli z 18:23. Domači so se 4 minute pred koncem približali na 21:23, vendar so izkušeni igralci iz Železnikov tekmo dokaj mirno pripeljali do konca. Končni izid 23:28 za goste

Ekipa Velike Nedelje je s 5 zmagami, tremi neodločenimi izidi in 12 porazi zasedla predzadnje, 10. mesto. Alples Železniki pa so z 11 zmagami, dvema neodločenima izidoma in sedmimi porazi dosegli 24 točk in končno 4. mesto.

RD Moškanjci Gorišnica – RK Arcont Radgona 33:24 (15:14)

RD Moškanjci Gorišnica: Geč B. 9 (3), Šandor 5, Ozmec 4, Forštnarič 4, Zorli 3, Bedrač 2, Letonja 2, Leben 2, Geč N. 1, Tement 1 (1), Ivančič, Horvat, Vesenjak, Ranfl, Mendaš
Trener: Jakob Lozinšek

Izključitve: 14 minut

7metrovke: 5/7

RK Arcont Radgona: Rojht 7, Žunič 7, Kolbl 6, Rozman 2, Šijanec 1, Bratkovič 1, Perša, Benko, Štefanec, Cotič, Podlunšek
Trener: Boštjan Žinkovič

Izključitve: 10 minut