V Kopru prva letošnja zmaga za Maribor

Nocoj sta se v koprski Bonifiki srečala RD Koper in RK Branik Maribor. Obe moštvi sta sezono začeli slabše od načrtovanega. Maribor je bil v uvodnih krogih celo dvakrat poražen, Koper pa je enkrat remiziral in enkrat izgubil.

Tekmo so nekoliko bolje pričeli Mariborčani, ki so povedli z 1-3, a so domači izid hitro poravnali na 4-4. V nadaljevanju je tekma potekala gol za gol, nobeno moštvo ni povedlo z več kot zadetkom razlike.

Ob začetku drugega polčasa smo spremljali enako zgodbo kot v prvem, tekma pa se je prelomila v 44. minuti. Dani Zugan je še zadel za vodstvo Kopra 19-18, nato pa je sledil pravi mrk Koprčanov. Primorci kar 8 minut niso našli poti do zadetka, Mariborčani pa so to s pridom izkoristili in z delnim izidom 0-8 povedli z 19-26. Šele v 52. minuti je niz gostov z golom prekinil Adam Bratkovič.

Koprčani so se nato prebudili prepozno in čeprav so se v zaključku tekme spet približali, jim gostov ni uspelo ujeti. Končni izid je postavil Benjamin Bekrič (25-28).