Ptujčanov ni ustavilo Martinovo

Na vikend, ko se po ljudskih običajih mošt spremeni v vino, so bile odigrane tekme 7. kroga 1. B DRL. Ptujčani so na domačem terenu brez težav že v petek premagali Radeče in se veselili tretje zmage v letošnji sezoni (29:23).

Prvi polčas je bil izredno izenačen. Spremljali smo napeto in trdo tekmo, v kateri si nobena izmed ekip ni priborila občutnejše prednosti. Domači so sicer v 16. minuti povedli za 2 (7:5), a so Radečani v naslednjih dveh napadih takoj izenačili. To pa je bila edina prednost katerekoli ekipe, ki je znašala več kot le en gol. Polčas se je končal s 13:13.

Prvi del drugega polčasa je minil v znamenju prvega. V drugem delu pa so Dravaši stopili na plin in v 46. minuti po zadetku najboljšega strelca tekme Tomaža Grobelnika povedli za 4 (23:19). V 54. minuti so že vodili s 27:20 in tekma je bila odločena. Do konca srečanja so Radečani sicer znižali zaostanek na 6, tako da se je tekma končala z 29:23.

Z zmago so Ptujčani na lestvici prišli do 8. mesta, Radečani pa ostajajo pri dnu – s 4 osvojenimi točkami so 12.

V naslednjem krogu se igralci Drave odpravljajo na gostovanje v Ivančno Gorico, Radeče pa gostijo Grosuplje.

7. KROG 1. B DRL

RK DRAVA PTUJ – RK RADEČE PAPIR NOVA 29:23 (13:13)

RK GROSUPLJE – RK DOL TKI HRASTNIK (tekma je bila prekinjena pri rezultatu 14:17)

MRK LJUBLJANA – RK ČRNOMELJ 36:22 (17:9)

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 35:36 (21:19)

ŠD MOKERC KIG – RD LL GROSIST SLOVAN 27:34 (12:16)

RK BREŽICE – RD RUDAR 20:28 (8:14)

RK KRŠKO – RD HERZ ŠMARTNO 26:27 (16:15)