Radeče premagalo Pomurje

Rokometaši Radeč so brez večjih težav premagale oslabljeno zadnjeuvrščeno Pomurje z rezultatom 30:22. To je bila edina tekma 6. kroga, ki se je končala z višjo razliko kot +2. Tri tekme so se namreč končale z razliko 1, ena z razliko 2, dve tekmi pa sta bili prestavljeni.

Domači rokometaši Radeč so tekmo bolje začeli in v 9. minuti povedli z 4:1. Kljub vodstvu 9:5 se gostje iz Murske Sobote še niso predali in v 22. minuti znižali na 9:7. Med 23. in 25. minuto so domači naredili delni izid 3:0 in povedli z 12:7. Do konca prvega polčasa so so prednost še povišali in je ob koncu prvega polčasa znašala 16:10.

V začetku drugega polčasa so domači svojo prednost še povišali. V 5 minuti drugega polčasa je znašala že +8 (19:11), medtem ko je 5. minut pred koncem znašala visokih +10 (27:17). Do konca tekme so gostje iz severovzhoda Slovenije rezultat nekoliko znižali na končnih 30:22.

Pri domačih sta izstopala Zakošek s 7. zadetki in Koritnik s 6. zadetki. Pri gostih je Osterc dosegel 7 zadetkov.

Tudi tokrat je bila realizacija igralcev Pomurja strelov zelo slaba. Zadeli so namreč samo 22 zadetkov od 51 poizkusov, kar je 43% učinkovitost. Na drugi strani so rokometaši Radeč zadeli 65% vseh strelov.

RK Radeče Papir Nova – RK Pomurje 30:22 (16:10)
Športna dvorana Radeče, sodnika Ozren Backović in Mirko Palačković

RK Radeče Papir Nova: Zakošek 7, Koritnik 6, Kaučič 5, Savanovič 2, Potočnik 2, Hrovat 2, Ernestl 2, Ivančič 1, Čajko J. 1, Stegne 1, Klinar 1, Čajko D.
Trener: Uroš Privšek

RK Pomurje: Osterc 7, Žižek Cvetko 3, Hedl 3, Kozelj 2, Vajda Ornik 2, Bombek 2, Jankovič 2, Falež 1, Škrjanec, Marič Vild, Štumpf, Sever, Kocan, Hameršak
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 2/3, RK Pomurje 3/4

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 14 minut, RK Pomurje 14 minut

V naslednjem krogu Pomurje doma gosti Krško, Radeče pa odhajajo v Črnomelj.