Rasistični izpad Lina Červarja

Na zadnji pripravljalni tekmi pred prihajajočim evropski prvenstvom je Hrvaška v Poreču s 33:28 premagala Katar. A bolj kot rezultat ogromno prahu dvigujejo besede, ki jih je med minuto odmora izrekel hrvaški trener Lino Červar.

Zaradi zelo slabega začetka naši južnih sosedov je Červar moral vzeti minuto odmora. Nič nenavadnega, če ne bi Lino Červar pred vsemi kamerami in mikrofoni izrekel ne ravno najlepše besede o nasprotniku: “Zakaj igramo kmečki rokomet? Zakaj za vraga jim podajamo žogo? Ti črnci igrajo pametnejše kot mi,” Hrvati so tekmo na koncu sicer, dobili a šele v zaključku tekme strli odpor tekmeca.

Hrvaška bo svoje tekme na evropskem prvenstvu igrala v Gradcu. V skupini se bodo pomerili z izbranimi vrstami Belorusije, Srbije ter Črne gore. Prav proti slednjim bodo odigrali prvo tekmo na prvenstvu. Rokometaši Hrvaške, ki na vsakem prvenstvu ciljalo visoko tudi tokrat nimajo drugačnih ambicij. Kako pa bo izpad Červarja vplival na njihovo igro bomo lahko videli zelo kmalu.