Remi med Gorišničani in Izolani

Odvijal se je 15. krog 1.B Državne rokometne lige za člane. Boj je potekal med RD Butan plin Izola in RD Moškanjci Gorišnica. Sprva je bolje kazalo gostom, saj so vodili že za 3 gole, a so Izolani prednost do konca prvega polčasa stopili in izid izenačili. Podobno se je odvijalo v drugem delu, ko so Gorišničani ponovno narekovali tempo. Domačini so za nekaj časa prevzeli vodstvo, a ga niso uspeli ohraniti. Zadnje minute so bile izredno napete, saj so Izolani zaostajali le še za en gol. Kasneje so izid izenačili, tako pa je po zaslugi obeh branilcev ostalo vse do konca srečanja.

Tekmo so bolje pričeli Gorišničani in vodili do zadnje minute prvega polčasa. Domačini so jih dobro lovili in jih kljub navidez precejšnjem zaostanku dohiteli. Polčas se je končal z izenačenjem (14 : 14). Tudi v začetku drugega polčasa so tempo narekovali gostujoči. Domači rokometaši, ki so jim dihali za ovratnik pa so pričeli z bolj dinamično igro in tudi povedli. Na pobudo Ivana Hrupiča je sledila minuta odmora za Gorišničane, ko so zaostajali za 2 gola (22 : 20). Slednji so se po odmoru vrnili zbrani in v naslednjih minutah popravili vtis ter z uspešnim strelom Žana Ozmeca znova povedli. V nadaljevanju je bilo poskrbeljeno za povečano napetost v ozračju, saj so Izolani sprva znižali razliko na le še gol zaostanka, v zadnji minuti pa je sledilo ponovno izenačenje. Z izjemnima obrambama sta se na koncu izkazala vratarja obeh ekip. Obračun se je končal z remijem (29 : 29).

Najboljši strelci so bili Žan Ozmec (10), Nejc Šandor (8) in Anže Jeseničnik (7).