Ribnica do tesne zmage v Dobovi

RK Dobova in RD Riko Ribnica sta se v okviru 17. kroga Lige NLB pomerila v Dobovi. Spremljali smo izenačeno in napeto tekmo, ki so jo z rezultatom 31-29 dobili rokometaši Rika Ribnice. Ribničani so se z današnjo zmago zavihteli na 4. mesto lestvice Lige NLB, Dobova pa je na predzadnjem mestu in po točkah izenačena z zadnjim Mariborom.

V prvem polčasu smo videli izjemno izenačeno predstavo in veliko število zadetkov. Prednost enega zadetka so v drugi polčas odnesli Ribničani.

Drugi del so bolje odprli domači in 12. minut pred koncem povedli za dva zadetka. V zadnjih minutah so do izraza prišle tudi izkušnje Ribničanov, ki so tekmo prelomili in prišli do zmage z rezultatom 31-29.

Za domačo ekipo sta po sedem zadetkov dosegla Ignjat Nešić in Blaž Pintar, 5 pa jih je dosegel Mirko Latković. Za gostujočo ekipo je Žan Žagar dosegel 6 zadetkov, 5 pa jih je dodal Brin Cimerman.