Ribnica še upa na 2. mesto

Ribniški rokometaši so po pričakovanjih dobili tudi dvoboj s Koprčani in ostajajo v igri za vsaj drugo mesto v državnem prvenstvu (32:28).

Tekmo so Koprčani začeli v krču. V obrambi niso igrali dovolj agresivno, v napadu pa jim tudi ni steklo. Nezbranost in slab začetek gostov so domačini iz Ribnice dobro izkoristili in v 15. minuti povedli za pet zadetkov, 9 : 4. V drugi polovici polčasa se je lažje poškodoval kapetan Koprske ekipe Žiga Smolnik, ki se ni več vrnil na igrišče. Na odmor so tako Ribničani odšli z osmimi zadetki prednosti (20 : 12).

Z osmimi goli naskoka so Dolenjci vodili vse do 45. minute, v končnici pa poskrbeli, da je navijače v športni dvorani Ribnica vendarle malce zaskrbelo. Primorci so se namreč dobri dve minuti pred koncem z delnim izidom 7:1 približali na 30:27. Risto Vujačić in Žan Žagar pa sta v zadnji minuti vendarle poskrbela, da sta točki zanesljivo ostali doma.
Pri gostiteljih je z 8 zadetki izstopal Rok Setnikar, za goste je 5 golov dosegel Marko Matijašević.