Ribničani do zmage proti Mariborčanom

Rokometaši Ribnice so na domačem terenu gostili igralce Maribora. Mariborčani, ki so na prvi tekmi v končnici izgubili proti Krki so lovili prvo zmago proti Ribničanom, ki so v uvodnem krogu šele v končnici strli odpor Slovenj Gradca.

Štajerci so na tekmi sicer povedli, a so rokometaši Ribnice kot favoriti srečanja stvari hitro postavili na svoje mesto. Domačini so nadzorovali potek prvega polčasa in v 22. minuti povedli za tri zadetke (11:8). Ribničani, ki so bili v naletu se niso ustavili in tako na odmor odšli s prednostjo petih golov (18:13).

Rokometaši Ribnice so tudi v začetku drugega polčasa delovali izjemno razpoloženi. Nato pa so sledili trenutki gostov, ki so se prebudili in začeli približevati gostiteljem. Potem, ko so prišli le na tri zadetke zaostanka 25:22, je moral domači trener Damjan Škaper vzeti minuto odmora. V tej minuti odmora je umiril svoje varovance, ki so tako ohranili mirne živce in na koncu zabeležili še drugo zmago v sezoni. Končni rezultat je bil 28:26.

RD Riko Ribnica – RK Maribor Branik 28:26 (18:13)