Ribničani zanesljivo prek Šmartnega

Rokometaši Riko Ribnice na prvi tekme sezoni niso pustili presenečenj in zanesljivo ugnali novinca lige iz Šmartnega.

Ribničani so si hitro nabrali zavidljivo prednost in že v 5 minuti povedli s 4:1. Rokometaši Šmartnega so kasneje imeli priložnost, da pridejo do minimalnega zaostanka, a je sedemmetrovko zgrešil Andraž Justin. V ribniških vratih je odlično deloval Sandro Meštrić, ki je sam praktično veš čas držal nasprotnika na razdalji. V 20. minuti so domači prišli do najvišjega vodstva 12:7, njihov nalet pa je kasneje z dvema zaporednima goloma umiril Tim Jerina in znižal na 14:11. Prednost treh zadetkov so rokometaši Ribnice kljub temu nesli na odmor in dobili prvi polčas s 17:14.

V nadaljevanju so Ribničani le še stopili na plin. V 38. minuti je Uroš Miličevič zadel za najvišje vodstvo 23:17, so pa svoj delež treh zaporednih zadetkov po minuti odmora prispevali tudi rokometaši Šmartnega (25:21). Ekipi sta si nato izmenjavali zadetke, kar pa ni šlo v prid gostom, ki so še vedno zaostajali za štiri ali pet golov. Na krilih Jana Puclja so v zaključku Ribničani z delnim izidom 5:2 zapečatili usodo tekme in visoko zmagali s 37:28.