Velika zmaga Slovana nad Koprom

Slovan je na domačem parketu navdušil na prvi tekmi sezone in po dramatični končnici nad Koprom prišel do prve zmage.

Uvodne minute so pripadale rokometašom Slovana, ki so sploh po zaslugi Tima Topolovca in njegove natančne roke s sedmih metrov v 5. minuti povedli s 6:3. Koprčani so odgovorili z dvema zaporednima zadetkoma, a v naslednjih petih minutah zapravili vse možnosti za izenačenje. To jim je le uspelo v 21. minuti, ko je izid na 7:7 poravnal Žiga Smolnik. Ljubljanski strateg Aleš Repina je posredoval z minuto odmora, a so gostje prek Matevža Žagarja tik pred iztekom prvega dela prvič povedli (10:11). V zadnji minuti je sledila še dvojna izključitev na strani domačih, tako da so Koprčani minimalno prednost zlahka odnesli v drugi polčas (11:12).

Koprčani so nalet nesli tudi v nadaljevanje in v 39. minuti povedli že s 15:18, ko je zadel Dragan Pavlović. Lep čas so gostje slovan držali na razdalji treh zadetkov, predvsem po zaslugi razpoloženega Bora Breznikarja, nato pa so Ljubljančani v 42. minuti ekspresno izenačili na 20:20. Gostujoči strateg je bil prisiljen v minuto odmora, po kateri se je v vratih Slovana dvakrat izkazal Tilen Grudnik, nato pa je k sebi varovance poklical še Repina. Začelo se je odločilnih deset minut, v katerih so domači konstantno lovili minimalno prednost primorcev, v 58. minuti pa je Grudnik znova odlično posredoval, kar je na drugi strani potrdil Aleksa Tufegdžić in Slovan je bil znova v vodstvu (23:22). Strel za izenačenje je neto zgrešil Matevž Žagar, kazen pa je prišla s strani Mihe Kotarja (24:22). Tomislav Špurk je uspel le še zadeti poslednji zadetek za Koperčane, prva zmaga v sezoni pa je na veliko navdušenje ostala v Ljubljani (25:23).