Rokometašice Ajdovščine tudi na povratni tekmi nadigrale Ptujčanke

V Dvorani Ljudski vrt na Ptuju je bil danes odigran povratni obračun četrtfinala modre skupine, na katerem sta se pomerili ekipi Ptuja in Ajdovščine. Na prvi tekmi so rokometašice Ajdovščine povsem uničile Ptujčanke in slavile z rezultatom 39-20, tudi danes pa so vpisale prepričljivo zmago z izidom 21-37.

Tekmo na Ptuju so bolje otvorile favorizirane gostje, ki so do 8. minute povedle s tremi goli razlike (3-6). Do 17. minute so svojo prednost zvišale na +6 (5-11) in jo v naslednjih minutah uspešno držale. Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 13-19.

Rokometašice Ajdovščine so nadaljevale v podobnem tempu in do 37. minute prišle do dvomestne prednosti (15-25). Domače rokometašice kljub borbeni igri niso bile na istem nivoju kot nasprotnice, slednje pa so po zadnjem zvoku sirene slavile z rezultatom 21-37.

Pri domačinkah se je pod 9 zadetkov podpisala Minea Kolenko, v taboru gostujočih rokometašic pa sta bili s 6 goli najuspešnejši Živa Čopi in Ana Abina.