Še tretji neodločen izid Črnomlja

Rokometaši Črnomlja so še tretjič v tej sezoni (od 9. tekem) igrali neodločeno. Tokrat so se v domači dvorani rešili proti Herz Šmartno. Tekma se je končala z visokim rezultatom 37:37.

Boljše so začeli gostje, ki so po začetnih 0:2 v 11. minuti povedli z 3:6, vendar so domači že na polovici prvega polčasa izenačili na 6. V 18. minuti so ponovno povedli goste in to kar s 4 zadetki prednosti (6:10). Med 21. in 25. minuto je domačim uspel delni izid 3:0, da so znižali rezultat 11:12. Gostje so do konca polčasa uspeli zadržati prednost zadetka. Končni izid prvega polčasa je bil 13:14 za goste.

Z začetku drugega polčasa so gostje držali prednost zadetka. V 39. minuti so povišali na +3 (19:22), v 43. minuti na +4 (20:24), v 47. minuti pa dosegli najvišjo prednsot na tekmi +5 (22:27). Domači so se v dobri minuti uspeli popolnoma približati in 9. minut pred koncem so znižali na 28:29. Do 58. minute so padali zadetki kot po tekočem traku in gostje so povedli z 35:37. Minuto pred koncem so domači zadeli, ter v zadnji minuti so dobili še 7metrovko, ki jo je Štrucelj spremenil v zadetek in neodločen izid 37:37. Kljub minuti odmora gostov le-ti v zadnjem napadu niso uspeli zadeti in ekipi sta se razšli z delitvijo točk.

Pri domačih je Štrucelj dosegel 12 zadetkov, Mihelič pa 6. Pri rokometaši iz Šmartnega pa je Justin dosegel 10, Močnik pa 8 zadetkov.

Črnomelj s tremi neodločenimi izidi in 6. porazi na predzadnjem mestu, medtem ko je Herz po nedokončanem 9. krogu na 8. mestu.

RK Črnomelj – RD Herz Šmartno 37:37 (13:14)
športna dvorana Loka, Črnomelj, gledalcev 120, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir

RK Črnomelj: Kostelec 1, Pezdirc 5, Medic 1, Jakofčič, Peteh, LOzar, Štrucelj 12, HOrvat 1, Slobodnik 3, Weiss 3, Stariha 4, Mihelič 6, Plut, Radojčič, Aupič, Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

RD Herz Šmartno: Sadar M., Ribarič 4, Berglez, Bahovec 2, Zobarič, Rozina 2, Justin 10, Muratovič, Žižek, Sadar A. 5, Avsec 4, Jerina 1, Močnik 8, Kukovica, Žurga 1
Trener: Filip Gradišek

7metrovke: RK Črnomelj 6/8, RD Herz Šmartno 3/6

Izključitve: RK Črnomelj 8 minut, RD Herz Šmartno 8 minut

Črnomelj v naslednjem krogu gostuje pri Rudarju, Šmartno pa pa gosti Škofljico.