Slovenj Gradec se je namučil proti Brežicam

Slovenjgradčani so v domači dvorani težje od pričakovanega premagali Brežice z rezultatom 30:27 in se začasno povzpeli na prvo mesto prvenstvene lestvice.

Gostje so varovance Slavka Iveziča presenetili že na začetku tekme. V 5. minuti so namreč povedli z 0:3. Domači so odgovoril z 5:0 in vodstvom 5:3, ko je gostujoči trener Plazar zahteval prvo minuto odmora. Očitno je minuta odmora pomagala, saj so s tem ustavil inalet domačih. v 18. minuti so gostje ponovno izenačili in v 21. minuti ponovno povedli 8:9. Gostje so prednost zadržali do konca in odšli na odmor z rezultatom 12:14.

V izenačenem drugem polčasu se je do 38. minute igralo “gol za gol”. Med 38. in 41. minuto pa so domači naredili delni izid 3:0 in prešli v vodstvo 20:18. Prednost do konca tekme niso izpustili iz rok in se na koncu veselili 8. zmage v sezoni. Je pa bila zmaga z rezultatom 30:27 težko prigarana, saj je šlo očitno pri domačih za nekaj podcenjevanja pred tekmo.

Pri gostih je Miha Tomše dosegel 5 zadetkov, Derenda in Lipej pa po 4. Pri domači sta največ zadetkov dosegla Pajt (7) in Andrej Yankovskyy (6)

Slovenj Gradec je po nepopolnem 9. krogu začasno na prvem mestu, Brežice pa ostajajo na 10. mestu.

RK Slovenj Gradec 2011 – RK Brežice 30:27 (12:14)
športna dvorana Slovenj Gradec, gledalcev 450, sodnika: Boris Košir in Boris Sintič

RK Slovenj Gradec 2011: Orter, Cvetko 4, Bulovič 1, Yankovskyy A. 6, Pajt 7, Turinski, Kresnik, Humek, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 5, Jagodič 2, Štalekar, Poklič 4, Tajnik 1, Dujmovič
Trener: Slavko Ivezič

RK Brežice: Zorič 2, Deržič 1, Lipej 4, Tomše J. 2, Tomše M. 5, Bogovič, Kovač 3, Dučanovič, Krivokapič, Hvastija 2, Kozole, Udovč 2, Derenda 4, Pernovšek 2, Matjašič, Jagrič
Trener: Primož Plazar

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 2/3, RK Brežice 4/4

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 6 minut, RK Brežice 6 minut

Slovenj Gradec v naslednjem krogu gostuje v Radečah, Brežice pa gostujejo v Ljubljani pri Slovanu.