Škofja Loka prek Krke do prvih točk

Prve točke v ligi NLB sta iskala domača RD Urbanscape Loka in MRK Krka. Slednji so brez njih ostali po naletu škofjeloških rokometašov v drugem polčasu.

Srečanje dveh poražencev prvega kroga se je začelo pričakovano izenačeno. V osmi minuti je pri Krki Dino Rašo po hudem prekršku prejel rdeči karton, za proteste s klopi pa si je ta nemudoma prislužila še rumenega. Glave so v nadaljevanju bolj ohladili rokometaši Loke in dobili polčas s še naprej tesnih 12:11.

Tudi v drugem polčasu so imeli domači Škofjeločani za odtenek več besede pri poteku srečanja in se v 41. minuti po uspešni sedemmetrovki Aljaža Jesenka odlepili na 19:15. Rokometaši Krke niso našli krvavo potrebne serije zadetkov, ki bi jih vrnila v igro. Prvo zmago na prvi domači tekmi v letošnjem državnem prvenstvu so si z 28:22 zasluženo priigrali RD Urbanscape Loke.