Škofljica, Krka in Krško suvereno do novih zmag

V 1.B ligi je bil na sporedu predzadnji 25. krog. Škofljica je že v petek brez večjih težav opravila z zadnjeuvrščenim Črnomljem. Prav tako v petek so se svoje zmage razveselili rokometaši novomeške Krke, ki so v gosteh brez težav opravili z Grosupeljčani. V soboto pa so novo zmago vpisali tudi Krčani, ki na domačem parketu niso imeli večjih težav z ekipo Železnikov. Že kroga pred koncem pa je jasno da se Krčani veselijo naslova prvakov 1.B lige ne glede na razplet zadnjega kroga.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK ČRNOMELJ  31:20 (16:10)
Dolinšek Kogoj 7, Rot Jon 6; Muhič 6, Medic 5

Domači so v 12. minuti povedli že s petimi goli naskoka (8:3). Gostje so zaostanek še znižali na tri gole (8:5), nato pa so po novem naletu Škofljičani povedli z 11:6 in gostujočega stratega Marjana Novaka prisilili v minuto odmora. Gostitelji so držali razliko vse do zadnjih minut prvega dela igre. V samem zaključku so celo povedli s sedmimi goli prednosti (16:9), a na odmor odšli s prednost šestih zadetkov (16:10). Domačini so tudi v drugem polčasu mirno nadzorovali potek srečanja. V 43. minuti so prvič povedli z devetimi goli naskoka (23:14). Tekma je bila tako odločena že pred koncem. V samem zaključku srečanja pa so Škofljičani prednost še nekoliko povišali in se na koncu razveselili zmage z rezultatom 31:20.

RK GROSUPLJE : MRK KRKA  22:35 (11:16)
Sivka 6, Majzelj 4; Knavs 8, Vukić 5

Gostje so dobro odprli tekmo in v 4. minuti vodili z 1:4. Domači so se ekspresno približali le na gol zaostanka (3:4), a so Krkaši z dvema hitrima goloma odgovorili in pri rezultatu 3:6, domačega trenerja Andraža Podvršiča prisilili v minuto odmora. To pa njegovim varovancem ni pomagalo, saj so rokometaši Krke v 17. minuti povedli s šestimi goli prednosti (5:11). Grosupeljčani so se v 20. minuti približali na štiri zadetke (7:11),a v prvem polčasu kaj več od tega niso zmogli. Sicer so do konca prvih 30. minuti lovili nasprotnika a neuspešno. Prvi del igre se je tako končal s prednostjo petih golov (11:16) rokometašev Krke. Na začetku drugega polčasi si domači rokometaši še vedno poizkušali z lovljenjem Krkašov. Le-te pa so po 10. minutah prestavili v višjo prestavo in tako v 52. minuti povedli z štirinajstimi goli prednosti (16:30). K temu je botroval kar 11. minutni post brez zadetka domače ekipe. Dvomov o zmagovalcu je bilo tako konec. Tekma se je končala s suvereno zmago Novomeščanov z rezultatov 22:35.

RK KRŠKO : RD ALPLES ŽELEZNIKI  32:20 (18:14)
Sintič 10, Jazbec 5; Štremfelj 8, Arman 4

Krčani so v tekmo vstopili odlično in v 8. minuti vodili že s štirimi goli prednosti (5:1). Gostje pa se niso predali in se po delnem izidu 0:4 vrnili v igro in se približali le še na gol zaostanka (5:4). Rokometaši Železnikov pa se s tem niso zadovoljili in so le nekaj minut kasneje rezultat tudi izenačili na 6:6. Krčani pa so po novem naletu dobrih 10. minut pred koncem prvega dela igre znova povedli s prednostjo treh golov (10:7). Prednost so v 23. minuti prednost povišali še za dodaten goli (14:10). S prednostjo štirih zadetkov pa so domači odšli tudi na odmor (18:14). V 38. minuti so domači prednost povečali na sedem golov (22:15) in tako stratega Železnikov, Agrona Shefketija prisilili v minuto odmora. Krčani so nadaljevali z visokim ritmom in v 42. minuti je njihova prednost znašala dvanajst golov (27:15). Gostje iz Železnikov pa kar 15. minut v drugem polčasu niso dosegli gola in sicer od 33. pa vse do 48. minute. Krčani, ki pa so si v tem času že nabrali dovolj visoko prednost so tekmo le še mirno pripeljali do konca in se veselili zmage z rezultatom 32:20.