Škofljičani suvereno nad Črnomljane

V 15. krogu 1.B Državne rokometne lige so se pomerili rokometaši ŠRD Škofljica in RK Črnomelj. Škofljičani so narekovali tempo in se kmalu precej oddaljili. Gostje so razliko uspeli stopiti in se ob koncu prvega dela tekme uspeli približati na le še 2 gola zaostanka. Domačini so v drugem delu strmo povečevali vodstvo, ki ga gostje kljub izjemni končnici niso uspeli zmanjšati.

Domačini so srečanje dobro začeli in hitro povedli. V 11. minuti je izid znašal že 8 : 4, ko so se Črnomljani pobrali in se začeli približevati. Razliko so stopili na samo 1 zadetek zaostanka (11 : 10), vendar so Škofljičani znova pobegnili. Gostje so do konca polčasa razliko v golih nekoliko znižali. Izid ob končani prvi polovici je znašal 16 : 14. Znova so se domačini oddaljili in vodstvo povečevali. V 51. minuti ao domačini vodili že z 8 goli prednosti (26 : 18), kasneje pa so se Črnomljani pokazali in nastrelali kar 4 gole (26 : 22). V tem trenutku pa o zmagovalcu prakrično ni bilo več dvoma. Škofljičani so predhodno nabrali dovolj prednosti, da je kljub dobri končnici Črnomljanov niso izgubili. Tekma se je končala z rezultatom 27 : 23.

Juš Rot (8), Luka Kljun (5), Urh Emeršič (5)