Slovan do remija v Rdeči dvorani!

Velenjčani so na zadnjih treh tekmah zabeležili dva remija (Ormož in Slovan) in eno zmago (proti Dobovi), moštvo Borisa Denića pa na zadnjih treh tekmah kaže boljšo formo (zmage nad Ormožem in Koprom ter remi v Velenju). Sobotni domačini so si za letošnjo sezono že zagotovili bronasto medaljo v NLB ligi. Še vedno pa imajo Ose možnosti nadgraditi bronasti lesk v srebrnega, več pa bo znano po obračunu v naslednjem krogu, ko (v nedeljo) v Velenje pride zasedba Uroša Zormana. S priigrano točko so se Ljubljančani pridružili Ormožu in Svišu pri 17 osvojenih točkah.

RK GORENJE VELENJE : RD LL GROSIST SLOVAN 32:32 (17:15)

Celoten prvi polčas so gledalci v Rdeči dvorani spremljali izenačen dvoboj med Velenjčani in Ljubljančani. Ose so prvo večjo prednost (+3) dosegle v sedemnajsti minuti po zadetku Urbana Pippa, a so gostje kasneje izkoristili nezbrane minute črno-rumenih in po treh zaporednih zadetkih, rezultat v dvaindvajseti minuti izenačili. Robert Sanković je minuto za tem s svojim drugim zadetkom na tekmi, ekipo Slovana popeljal do prvega minimalnega vodstva. Velenjčani so rezulat do konca polčasa uspeli obrniti v svojo korist in na odmor oditi z dvema zadetkoma prednosti.

Drugi polčas so bolje otvorili varovanci Zorana Jovičića, ki so s hitrimi in lahkimi zadetki po treh četrtinah tekme vodili za štiri. Dobrim uvodnim minutam domačih v drugem polčasu, je v zadnjih petnajstih minutah sledil padec koncentracije. Ljubljančani so spet izkoristili nezbranost v domačem taboru in tri minute pred koncem tekme povedli za dva. Rezultat je v zadnji minuti, s svojim desetim zadetkom izenačil Tilen Sokolič in postavil končni rezultat tekme (32:32).

Tilen Sokolič, rokometaš RK Gorenje Velenje: ˝Zelo sem razočaran. Danes nismo odigrali na nivoju na kakršnem smo si želeli, Slovan je pokazal borbeno igro in se kljub zaostanku niso predali. Mi smo spet naredili mali milijon napak, ki so nas spet stale zmage in dveh točk.˝

Aleksa Tufegdžić, rokometaš RD LL Grosist Slovan: ˝Počutim se odlično, kljub temu pa ostaja majhno razočaranje, da na ni uspelo priboriti obeh točk. Čestital bi soigralcem, ker smo odigrali res odlično tekmo. Ne glede na zaostanke smo se v ključnih trenutkih zbrali in se z nekaj hitrimi protinapadi pred koncem tekme vrnili v igro. Imeli smo možnost zmagati, ampak tudi točka je zelo velika in mi so zelo zadovoljni. Čestital bi Velenjčanom na fer in korektni igri.˝

RK GORENJE VELENJE: Tilen Sokolič 10, Peter Šiško 6, Urban Pipp 5, Enej Slatinek Jovičić 4, Kenan Pajt 4, Timotej Grmšek 2, Matic Verdinek 1, Nejc Hriberšek, Jernej Drobež, Malik Mlivić, Domen Tajnik, Martin Hebar, David Kovačič, Branko Predović, Emir Taletović 3/35, Matevž Skok

RD LL GROSIST SLOVAN: Aleksa Tufegdžić 11, Robert Sanković 5, Stefan Ranisavljević 4, Žiga Stopar 3, Jaka Soršak 3, Jaka Jakše 2, Aleksander Perić 2, Davor Čaušević 1, Mark Lipovac 1, Mark Pirnat, Vid Šebalj, Rok Selakovič 4/26, Erik Krbavčić 1/11