Slovan doma boljši od Škofljice

V derbiju kroga sta se na Kodeljevem pomerila LL Grosist Slovan in Škofljica Pekarna Pečjak. Boljši so bili domačini z rezulčtatom 29:27.

Prvi polčas je do 19. minute in do rezultata 7:7 minil dokaj izenačeno. Kljub temu, da si je Slovan priigral 2 gola prednosti, so jih gostje ujeli. med 20. in 22. minuto pa so domači igralci naredili delni izid 3:0 in povedli z 10:7. Do konca polčasa je Slovan svojo prednost povišal na +4, ravno ob koncu prvega polačsa (13:9).

Drugi polčas so bolješ začeli igralci Slovana, ki so v 35. minuti povedli že z 17:10. Tri minute pozneje so gostje iz Škofljice znižali na 17:13. V 42. minuti je Slovan ponovno povedel +7 (21:14 in 22:15). Sledile so slabe minute Slovana in 4. zaporedni zadetki gostov, ki so se 8. minut pred koncem vrnili v igro z razultatom 23:21. 3 minute pred koncem pa so približali na 26:25. V razburljivi končnici so rokometaši Slovana ohranili dovolj mirno kri v zadnji minuti povedli 28:25. Končni izid tekme je bil 29:27.

Pri domačij je Skušek dosegel 6, Furdi pa 5 zadetkov. Na drugi strani je Kljun dosegel 7 zadetkov, Vidmar pa 6. Slovan (s tekmo manj) je še vedno neporažen. Škofljica ima s polovičnim izkupičkom (2 zmagi in 2 poraza) 4 točke in je (začasno) na 6. mestu.

RD LL Grosist Slovan – ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 29:27 (13:9)
ŠD Kodeljevo, sodnika Boštjan Žitnik in Dominik Majer

RD LL Grosist Slovan: Jugovic, Grum 5, Jovičič, Serdinšek Ekart 1, Marinček 3, Budalič, Skupek 6, Lukan 1, Ponikvar, Gaham Caleb, Fidel, Furdi 5, Kljun, Hočevar, Sankovič 4, Atanasov 4
Trener: Aleš Repina

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Podržaj, Pangerc 1, Regner 1, Cingesar 2, Kljun 7, Zgonec, Topolovec 4, Svečko 3, Vidmar 6, Marolt 2, Krese 2, Etling, Lipužič, Podmenik, Štavar, Janželj
Trener: Gregor Cvijič

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 3/3, ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 3/3

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 12 minut, ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 8 minut

LL Grosist Slovan v naslednjem krogu odhaja v Trbovlje k Rudarju, Škofljico pa čaka v domači dvorani derbi z Dravo.