Slovan razbil oslabljeno Pomurje

Rokometaši Slovana, ki so po tekmi dobili iz rok generalnega sekretarja RZS Gorana Cvijiča medalje za osvojeno 3. mesto v 1.B ligi, so popolnoma razbili zelo oslabljeno ekipo Pomurja. Pomurje, kjer so nastopili samo trije igralci prve ekipe, so morali priznati poraz Ljubljančanom z rezultatom 42:20.

Do 2:2 so maloštevilčni gostje (na tekmo je prispelo 7 igralcev in 3 vratarji) še parirali domačinom, ki so nato ekspresno povedli z 6:2 v 8. minuti predvsem zaradi odličnih obramb domačega vratarja Ponikvarja. Do 8:5 v 18. minuti je bil zaostanek gostov še sprejemljiv, nato pa so gostje do konca prvega polčas naredili delni izid 10:1 in dobili polčas z rezultatom 18:6.

Drugi polčas je bil podoben: na začetku 2:2, nato pa spet show domačinov, kjer je izstopal Staš Jovičič, ki je samo v drugem polčasu dosegel 11 zadetkov. V drugem polčasu so gostje proti “drugi ekipi” Slovana sicer uspeli zadeti 14-krat, vendar so domači na drugi strani zadeli kar 24 zadetkov. Končni izid 42:20.

Pri domačih je Staš Jovičič dosegel 14 zadetkov, Grum je prispeval 6. Zanimivo, da najboljši strelec Ljubljančanov Skušek ni dosegel niti enega zadetka. Omeniti je potrebno še vratarja Ponikvarja, ki je v slabem polčasu in pol zbral 15 obramb. Pri gostih sta Osterc (10) in Falež (7) skupaj dosegla 17 zadetkov od skupaj 20. zadetkov svoje ekipe.

RD LL Grosist Slovan – RK Pomurje 42:20 (18:6)
športna dvorana Kodeljevo, gledalcev: 50, sodnika: Marko Pirc in Matjaž Pirc

RD LL Grosist Slovan: Ponivkar 15 obr., Jugovič 6 obr., Jovičič S. 14, Grum 6, Jovičič E. 4, Atanasov 3, Marinček 3, Serdinšek Ekart 3, Krivic 2, Lukan 2, Lipovac 2, Fidel 2, Furdi 1, Sankovič, Skušek
Trener: Aleš Repina

RK Pomurje: Prosenjak 4 obr., Skrjanec 1 obr., Marič Vild, Osterc 10, Falež 7, Zver 1, Hameršak 1, Vajda Ornik 1, Kocan, Pintarič
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 2 minuti, RK Pomurje 2 minuti

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 3/4, RK Pomurje 3/3