Slovan še naprej suveren – tokrat +9

Že v petek smo na Kodeljevem spremljali srečanje med Slovanom in Škofljico. Domačini so takoj postavili stvari na svoje mesto in niti za hip ni bilo dvoma o zmagovalcu. Po štirih krogih tako ostajajo edina ekipa, ki še ni izgubila točke.

Po nekaj zgrešenih strelih na samem začetku srečanja so Slovanovci po treh zaporednih zadetkih v 6. minuti že povedli s 3:0. Igralci iz Škofljice se niso uspeli približati, domačini pa so suvereno nadaljevali in v 17. minuti prišli že do prednosti 7 zadetkov (13:6). Do konca polčasa je rdečim iz Ljubljane uspelo rezultat še povišati, tako da se je prvi del igra zaključil s 17:9.

Na samem začetku drugega polčasa so domačini zgrešili kar 3 zaporedne strele, a gostje iz Škofljice tega niso znali izkoristiti. Še več, gostje so v prvih 10 minutah nadaljevanja zadeli zgolj dvakrat in Slovanovci so do prednosti +11 (21:10). Visoke prednosti domačini niso izpustili iz rok in tekma se je končala s suvereno zmago Slovana 27:18.

V naslednjem krogu Slovan odhaja na gostovanje k ptujski Dravi, medtem ko Škofljica gosti Dolane.