Velenjčani z odličnim izhodiščem pred povratno tekmo v Velenju

Rokometaši Gorenja Velenja so danes pričeli z evropskimi tekmami. V Pokalu EHF so se v 2. krogu kvalifikacij pomerili s srbsko Metaloplastiko. Prvi obračun je Ose čakal v Srbiji, teden dni kasneje pa bodo varovanci Zorana Jovičića igrali na povratni tekmi v domači Rdeči dvorani. Velenjčani so odlično odprli tekmo, nato pa svoj ritem le še stopnjevali in na koncu zasluženo slavili.

Slovenski državni podprvaki so tekmo odprli odlično. Na začetku prvega polčasa smo lahko videli izjemno strelsko razpoloženega Verdinka, ki je zabil prve štiri gole Velenja. Domačini so svoj prvi gol dosegli šele v 7. minuti (1 : 4). Velenjčani so v 11. minuti vodilis 2 : 5, a se je domača ekipa kmalu približala na 4 : 5. Nekaj dobrih obramb razpoloženega Taletovića in hitri zadetki iz protinapada so omogočali gostom, da so hitro zvišali razliko in se na drugi polčas odpravili s petimi goli prednosti (11 : 16).

Velenjčani so drugi polčas odprli z golom Verdinka, ki je dosegel svoj deseti gol na tekmi in tako prvič na tekmi povedli s +6. Domačini niso našli recepta za odlično obrambo Velenja na čelu z izjemnim Taletovićem, ki je zbral 13 obramb. Velenjčani so z lahkoto razbijali obrambo Metaloplastike, zmaga gostov pa ni bila pod vprašanjem v nobeni minuti drugega polčasa. Rumeno-črni so do konca srečanja brez težav ohranjali svojo prednost in si priigrali odlično izhodišče pred domačim dvobojem. Najboljši strelec pri Velenju je bil Matic Verdinek, ki je mrežo Srbov zatresel 10-krat.