Slovan še vedno diha za ovratnik

Slovan je v boju za vrh lestvice nujno potreboval zmago proti Rudarju, ki v zadnjem obdobju igra zelo dobro. Slovanovci so po samo treh vodstvih gostov uspeli iztržiti zmago in zmagati z rezultatom 31:26.

V izenačenem začetku tekme do domači vodili do 6. minute z rezultatom 4:3, ko so gostje z dvema zaporednima zadetkoma spreobrnili rezultat v svojo koristi in povedli z 5:6. Gostje so vodili z 8:9 do 17. minute, ko so domači naredili delni izid 4:0 in povedli z 12:9. Prednost treh zadetkov so zadržali do konca prvega polčasa (15:12).

Po štirih minutah igre v drugem polčasu so domači že vodili z 18:13. Gostje so hitro izničili prednost in v 37. minuti znižali na 18:16. Na nesrečo gostov so domači ponovno naredili delni izid 3:0 in povedli z 21:16. Prednost 4, 5 zadetkov so rokometaši Slovana držali do 52. minute. Gostje so se 6 minut pred koncem uspeli približati na -3 (27:24), vendar jim kaj več ni uspelo. Slovan je tekmo mirno pripeljal do konca in se veselil zmage z 31:26.

Pri domačih je Skušek dosegel 10 (3/3 iz 7m), Sankovič pa 6 zadetkov. Pri gostih pa je Hočevar dosegel 7, Ernestl in Lenart pa po 4 zadetke.

Slovan še vedno čaka na 3. mestu, medtem ko je Rudar z 19. točkami na 6. mestu.

RD LL Grosist Slovan – RD Rudar 31:26 (15:12)
športna dvorana Kodeljevo, gledalcev: 250, sodnika: Marko in Matjaž Pirc

RD LL Grosist Slovan: Jovičič S. 1, Serdinšek Ekart 2, Marinček 3, Krivic 1, Budalič 11 obr., Skušek 10, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel 3, Furdi 1, Cigale, Jovičič E., Kljun 1, Sankovič 6, Atanasov 3
Trener: Aleš Repina

RD Rudar: Škrabar 3 obr., Polanec 3, Bizjak, Kozinc, Ernestl 4, Kocijančič 3, Kamnikar 2, Hočevar 7, Bučar 1, Krajnc 1 – 1 obr, Jager, Novak, Lenart 4, Draksler 1, Žibert 1 obr., Kozole
Trener: Marko Dobrkovič

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 16 minut, RD Rudar 4 minute

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 3/3, RD Rudar 4/7

Slovan v 19. krogu odhaja na težko gostovanje na Ptuj, Rudar pa prav tako odhaja v goste k Ajdovščini.