Slovenci z zmago nad Rusi v boj za 9. mesto na EP

Mladi slovenski rokometaši so včeraj odigrali tekmo z Rusi, ki je odločala o tem, kdo se bo boril za razvrstitev 9. – 12. mesta na evropskem prvenstvu. Slovenci so nadigrali Ruse in tekmo zasluženo dobili.

Slovenci so tekmo začeli odlično in že kmalu povedli. V 13. minuti je prednost naših znašala kar šest golov (10 : 4). Ruski rokometaši so se do konca polčasa uspeli približati na le 4 gole zaostanka. Drugi polčas se je odvijal brez presenečenj. Slovenci so stopnjevali svojo igro in s čvrsto obrambo in učinkovitim napadom prišli do zmage z 29 : 21. Najboljši strelec naših je bil Tadej Kljun, ki je zadel 6-krat.

Varovance selektorja Janija Klemenčiča jutri ob 18.00 čaka tekma z Norvežani. Ob zmagi bi se Slovenci pomerili proti zmagovalcu tekme med Madžarsko in Portugalsko.