Slovenija prvenstvo otvorila z zmago

Evropsko prvenstvo v rokometu se je pričelo tudi za slovensko reprezentanco. Slovenci so proti Poljakom narekovali tempo in na koncu slavili s 26-23.

Srečanje je potekalo v čudoviti dvorani Scandinavium, ki lahko sprejme več kot 12.000 ljudi. Povsem zapolnjena ni bila, vendar pa je v njej vladalo odlično vzdušje, ki ga je priredilo okoli 5000 ljudi, kar nekaj je bilo tudi Slovencev.

Slovenci so odigrali dober prvi polčas, kar pa se pri rezultatu ni pokazalo v tolikšni meri. Ljubomir Vranješ je v srečanje najprej poslal Klemna Ferlina, Boruta Mačkovška, Blaža Blagotinška, Jureta Dolenca, Dean Bombača, Blaža Janca in Darka Cingesarja. Naša izbrana vrsta je hitro povedla s tremi zadetki razlike. Prvi zadetek Slovenije na prvenstvu je zadel Blagotinšek, po protinapadih Cingesarja in Janca pa je Slovenija povedla s 4-1.

Večina prvega polčasa se je vrtela okoli treh zadetkov razlike, ki so jo Slovenci sproti obnavljali in izgubljali, nikoli pa se niso uspeli povsem odlepiti. V vratih je blestel je Klemen Ferlin, ki je ubranil dve sedemmetrovki, pa tudi celotna preostala obramba je delovala dobro, v agresivni postavitvi 6-0. Kljub temu so se proti koncu polčasa Poljaki povsem približali, v 28. minuti je Dawid Dawydzik postavil rezultat 12-11. Na srečo je Igor Žabić zadel za 13-11 in poskrbel, da so Slovenci na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti.

Drugi polčas so naši nadaljevali v podobnem slogu kot prvega. Mačkovšek je Slovenijo v 37. minuti ponovno vrnil na tri zadetke prednosti, minuto kasneje pa je bil storjen še prekršek za sedemmetrovko, ki jo je izkoristil Dolenec. Slovenska reprezentanca je tako prvič povedla s štirimi goli razlike. Kljub minuti odmora, ki jo je vzel poljski selektor je Slovenija po novem zadetku Mačkovška ušla celo na +5.

A Poljaki so bili trdoživi. Slovenija je vodila z 21-16, a se je poljska reprezentanca znova vrnila na tri zadetke prednosti. Še zadnjenu poskusu povratka Poljakov smo bili priča pri izidu 25-20, ko so znova približali na – 3, a drame v končnici ni bilo.

Slovenija je slavila s 26-23, za igralca tekme pa je bil proglašen Klemen Ferlin.

SLOVENIJA – POLJSKA 26:23 (13:11)
Blagotinšek in Mačkovšek po 5, Janc 4; Moryto 8, Krajewski 4.