Slovenj Gradec brez težav do zmage, Škofljičani kažejo mišice v boju za napredovanje

Slovenj Gradec je v 24. Krogu 1. B državne rokometne lige gostil Grosuplje in zasluženo zmagal.

Začetek tekme je bil povsem izenačen. Do 15. minute smo lahko spremljali tekmo gol za gol, v 16. minuti pa so domači rokometaši povedli z razliko treh golov, katero so uspeli zadržati do konca prvega polčasa (16:13).

V drugi polčas so domači rokometaši odšli zelo odločno in že takoj na začetku povedli z delnim izidom 5:0. Prednost se je do konca tekme samo še višala in domači rokometaši so zasluženo zmagali z rezultatom 33 : 21.

1. krog 1. B DRŽAVNE ROKOMETNE LIGE:

RK Slovenj Gradec 2011 : RK Grosuplje 33 : 21 (16 : 13)

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 3, Gorenjak 3, Bulovič 1, Banfro 3, Grobelnik 5, Turinski, Lesjak 2, Beđeti, Pajt 4, Cvetko 4, Levc 1, Lampret 2, Veršovnik, Yankovskyy 3, Drobež 1, Skledar 1

7-metrovke: 5/5

Izključitve: 4 min

RK Grosuplje: Grum 1, Rede 4, Kokot, Ferkulj 4, Vencelj 1, Brežec, Muhič 2, Mušič 4, Zakotnik 5

7-metrovke: 4/1

Izključitve: 6 min

Škofljica s pomembno zmago nad Hrpeljani ohranila upe za preboj v 1. NLB ligo.

Že v uvodnih minutah se je videlo, da je gostujoča ekipa bolj motivirana. Takoj na začetku tekme je Škofljica povedla z minimalno razliko. Do 20. minute je bila tekma povsem izenačena. V 21. minuti pa so rokometaši Škofljice stopili na plin in si uspeli priigrati prednost treh golov. Na odmor sta se ekipi odpravili z rezultatom 8:12.

V drugem polčasu so domači rokometaši iskali priključek, vendar je ekipa Škofljice s trdno obrambo in učinkovitim napadom uspela zadržati in povišati svojo prednost. Končni rezultat tekme je bil 22:30.

RD Škerjanc Jadran Hrpelje Kozina : ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 22 : 30 (8 :12)

RD Škerjanc Jadran Hrpelje Kozina: Ponikvar, Rupnik, Poles P 4, Koren 1, Poles J, Makivič 4, Kastelic, Hrvatin 3, Dobrila 1, Bekrič, Makuc, Škabar 1, Stanonik, Gašperšič 7, Fičur 1