Slovenj Gradec po dobrih predstavah le do zaslužene zmage

Slovenj Gradec je na domačem srečanju proti Izoli upravičil vlogo tihega favorita. Obalni predstavniki so dve tretjini tekme še držali priključek, a trenutni požrtvovalnosti, ki to sezono krasi Slovenjgradčane, v zaključku niso bili kos.

Izolani se nasprotnikov niso ustrašili in večino prvega polčasa držali stik z domačimi rokometaši. Slednji so si šele ob koncu prvega dela s pomočjo razigranih Žana Sola in Roka Cvetka priborili izrazitejšo prednost (15:11). Gol zaostanka je po dvominutni kazni Slovenj Gradca v trideseti minuti za Izolo odškrtnil Luka Pernovšek in postavil končni izid polčasa 16:13.

V 36. minuti so Izolani po štirih neuspešnih napadih Slovenjgradčanov zapored prišli do izenačenja (17:17). Toda domači rokometaši so prek petih različnih strelcev ekspresno odgovorili in znova povedli za 4. Primorsko moštvo si večjega zaostanka ni več pustilo, a razigranim domačinom bližje niso prišli. Slovenj Gradec je zasluženo zmagal z 29:25.