Slovenj Gradec prehitel Krško

V drugem derbiju 11. kroga 1.B rokometne lige so rokometaši Slovenj Gradca premagali ekipo iz Krškega z rezultatom 29:26 in jo tako za točko prehiteli na prvenstveni razpredelnici.

Gostje so v začetku tekme povedli z 0:2. Rezultat pa je bil v 10. minuti prvič izenačen na 4. V nadaljevanju prvega polčasa je bil rezultat izenačen na vsakem rezultatu do 9:9 (26. minuta), ko so domači z dvema zaporednima zadetkoma Cvetka, ki je tokrat že v prvem polčasu zadel 6 zadetkov, prvič povedli s +2 (11:9). Končni izid prvega polčasa je bil 11:10 za domače.

Če so drugi polčas bolje začeli domači, ki so v 34. minuti povedli za +3 (14:11), so se gostje iz Krškega hitro vrnili in vrnili to z obrestmi, saj so v 39. minuti ne samo izenačili, ampak tudi povedli s 16:15. Rezultat je bil zadnjič izenačen pri 17, saj so domači počasi, a prepričljivo, višali svojo prednost. 8 minut pred koncem so domači “bojevniki za mesto miru” prvič povedli za +4 (25:21). Prednost so brez težav zadržali do konca tekme in se veseli pomembne zmage. Končni izid 29:26.

Pri domačih je bil tokrat odličen Cvetko, ki je zadel 10-krat, Lesjak je zadel 4 zadetke. Pri gostih sta Škafar in Subotič zadela po 6-krat.

Slovenjgradčani so se z zmago ponovno povzpeli na prvo mesto (zaradi večje razlike med danimi in prejetimi zadetki v primerjavi z ljubljanskim Slovanom), Krško pa je s točko manj na 3. mestu.

Rokometaši Slovenj Gradca bodo morali zmago potrditi v Šmartnem, Krško pa bo nove točke iskal v domači dvorani proti sosedom iz Brežic.

RK Slovenj Gradec 2011 – RK Krško 29:26 (11:10)
športna dvorana v Slovenj Gradcu, gledalcev: 500, sodnika: Mitja Smolko in Matija Knez

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 2, Cvetko 10, Bulovič, Yankovsky An. 2, Pajt 3, Turinski, Kresnik 3, Humek, Šiljeg, Lesjak 4, Jagodič, Poklič 2, Tajnik, Lampret, Dujmovič, Yankovsky Al. 3
Trener: Slavko Ivezič

RK Krško: Romih 2, Glogovšek 2, Dular 1, Škafar 6, Subotič 6, Požeg 2, Glaser 3, Kastelic 1, Rantah, Novak 1, Mlakar, Vovk, Ban 1, Blaževič, Škalički, Brečko 1
Trener: Uroš Šerbec

Izključitve: RK Slovenj Gradec 2011 10 minut, RK Krško 8 minut

7metrovke: RK Slovenj Gradec 2011 2/2, RK Krško 3/4