Slovenjgradčani v tesni končnici do zmage nad Ribnico

Zadnja tekma pred reprezentančnim premorom je pripadla ekipama RK Slovenj Gradec 2011 in RD Riko Ribnica. S stališča boja za končno uvrstitev pomembna tekma za obe ekipi. Slovenjgradčani se borijo za končno 5. mesto, Ribničani za končno 3. mesto. Tako smo se lahko nadejali izjemno izenačene in lepe rokometne predstave.

In prav takšno tekmo smo dobili že od samega začetka. Ekipi sta se menjavali v vodstvu, v 12. minuti pa so domači kot prvi na tekmi povedli z dvema goloma prednosti (8:6). Korošcem pa se ni uspelo še dodatno oddaljiti. V 16. minuti pa so gostje po zadetku Blaža Nosana rezultat izenačili na 9:9. V 20. minuti je Teo Jezernik po nekaj minutah igre gol za gol svojo ekipi ponovno popeljal v vodstvo z dvema goloma prednosti (12:10). V zaključku prvega dela igre so gostitelji povedli tudi s tremi zadetki prednosti (16:13), a ekipi sta na odmor vseeno odšli ob razliki dveh golov (17:15).

Domači so odlično vstopili v drugi polčas in v 35. minuti povedli že s petimi goli prednosti (21:16). Ribničani so se po začetnem šoku pobrali in po delnem izidu 0:5 v 43. minuti rezultat izenačiti na 21:21. V 50. minuti pa so gostje na krilih Uroša Milićevića povedli z 24:26 ter prvič na tekmi povedli z več kot zadetkom prednosti. Korošci pa se niso predali in so na krilih domačih navijačev v 55. minuti rezultat izenačili na 28:28 in tako je moral z minuto odmora odreagirat strateg Ribnice, Robert Beguš. V zaključku pa so imeli več sreče domači, ki so prednost Ribnice hitro izničili izenačili na 29:29, odigrali najprej dobro v obrambi nato še v napadu kjer so izsilili strel s sedmih metrov, ki ga je uspešno realiziral Teo Jezernik in tako prinesel zmago (30:29) svoji ekipi.

Pri domačih sta bili s 6 goli najučinkovitejša Miha Kotar in Rok Cvetko, pri gostih pa je bil z 8 zadetki najboljši strelec ekipe in obračuna, Uroš Milićević.

SLOVENJ GRADEC 2011 : RIKO RIBNICA  30:29 (17:15)