Koper v Dobovi prekinil serijo dveh porazov

V Športni dvorani Dobova sta se srečali ekipi Dobove in Kopra. Po napeti borbi se je veselila ekipa Kopra, ki je tako prekinila serijo dveh zaporednih porazov (26-28).

Tekma je od samega začetka potekala povsem izenačeno. Dobova si je sicer priborila prednost dveh golov (4-2), a Koprčani so se hitro vrnili v srečanje (4-4). V drugi tretjini polčasa so domači znova prevzeli iniciativo, v 14. minuti je Željko Sukić zadel za +2 (7-5). Manša prevlada Dobove se je nadaljevala do izteka polčasa, ki so ga gostitelji dobili s 14-11.

V prvih 10 minutah drugega polčasa je Dobova še vodila, nato pa je v 40. minuti Bor Breznikar poravnal na 17-17. V 47. minuti je Koper tudi prvič povedel z dvomestno prednostjo, ko je zadel Luka Vujović (20-22). Dobovčani so izid kmalu poravnali, a v zadnjih 10 minutah so gostje ponovno ušli na +2. Tokrat so razliko zadržali in tekmo pripeljali do konca.

Željko Sukić je dosegel 9 zadetkov za domače, Tine Poklar pa enako število golov za zmagoviti Koper.