Sviš do pomembne zmage v boju za obstanek

V 21. krogu Lige NLB sta se v Ivančni Gorici pomerila RK Sviš in RD Herz Šmartno. Sviš si je z zmago zagotovil pomembni točki v boju za obstanek. Domači so slavili z rezultatom 28-22.

Prvi polčas je bil izjemno izenačen, rahlo prednost si je priigral Sviš, ki je bil večino prvega polčasa v prednosti. Najvišja prednost domače ekipe v prvem polčasu je znašala tri zadetke, gostje pa so se pred koncem polčasa približali na zadetek zaostanka, a Sviš je v zadnjem napadu zadel in prvi polčas se je končal z rezultatom 11-9. Videli smo izjemno taktično tekmo brez pretiranega tveganja na obeh straneh.

V drugem polčasu so se domačini sprostili in že v prvi polovici drugega polčasa so si priigrali prednost 4 zadetkov. Gostje se po tem nizu Sviša niso več uspeli stabilizirati in domačini so prednost le še povečali. Sviš je slavil z rezultatom 28-22 in si priigral izjemno pomembni točkiv boju za obstanek med elito.

V domači ekipi je bil z 10 zadetki najbolj razpoložen Denis Zavodnik, pri gostih pa je 5krat zadel Janez Grum. Šmarčane do konca sezone čaka težko delo, če bodo želeli obstati v ligi.